Правила проведення конкурсу Книга року ВВС

Книга Року ВВС

Щорічна літературна премія ВВС відзначатиме найкращі художні твори та есеї українською мовою у трьох номінаціях - Книга року ВВС, Дитяча Книга року ВВС та Книга року ВВС - Есеїстика.

Переможець у кожній номінації отримає винагороду 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Переможців визначає журі. Приз не може бути розділений.

Правила оновлені 8 вересня 2022 року.

Книжкова премія

а) Українські видавництва пропонують до трьох найменувань повнорозмірних прозових творів у номінації "Книга року ВВС", до трьох найменувань прозових творів у номінації "Дитяча Книга року ВВС" і до трьох будь-яких повнорозмірних видань художніх чи філософських есеїв українською мовою (до розгляду не беруться наукові та науково-популярні праці). До участі у всіх трьох номінаціях приймаються також твори, написані мовою інших народів, які проживають на території України, у перекладі на українську. ВВС не прийматиме до участі твори, що містять пропаганду, заклики до екстремізму, етнічної, расової, релігійної та будь-якої іншої ненависті.

Додатково видавництва можуть подавати нові книги авторів, чиї твори попередньо вигравали конкурс "Книга року ВВС".

Видавництва мають надіслати запит на участь електронною поштою на адресу: Book.Award.Ukrainian@bbc.co.uk (з темою листа "Книга року ВВС").

Видавництва можуть подати своїх номінантів з 8 до 30 вересня 2022 року.

PDF-файл кожної книги має бути надісланий на електронну адресу Book.Award.Ukrainian@bbc.co.uk.

Видавництва мають вказати свої контактні дані та номінації, у які подають надіслані ними твори.

б) Довгий список премії Книга року ВВС обирає редакція ВВС News Україна за участі членів журі.

в) Члени журі обирають до п'яти найкращих книжок до короткого списку (шортліста).

Для того, щоб увійти до цього списку, книга має отримати беззастережну підтримку принаймні одного із членів журі. Після цього більшістю голосів члени журі обирають переможця.

г) Членів журі обирає ВВС News Україна. Премією опікується головний редактор та продюсери ВВС News Україна, відповідальні за проєкт "Книга року ВВС".

Читацька премія

а) Нагороду Читач року ВВС отримає автор найкращої рецензії на книжку із довгого списку за рішенням членів журі. Переможці отримають негрошову винагороду.

б) Читачі можуть надіслати свої рецензії з 29 жовтня по 25 листопада 2022 року.

в) Члени журі обирають п'ять найкращих читацьких рецензій до короткого списку.

г) Члени журі визначають остаточного переможця у кожній номінації.

Книжки, які приймаються до розгляду

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

а) Брати участь у щорічному конкурсі "Книга року ВВС" може будь-яке повнорозмірне видання творів у кожній з трьох номінацій українською мовою або мовою інших народів, які проживають на території України, у перекладі на українську.

Роботи оцінюватимуть за такими критеріями:

- якість письма

- оригінальність, уява та креативність

- уміння автора розповісти історію, захопити читача та утримати його увагу.

Члени журі звернуть особливу увагу на твори, які торкаються тем соціальної, расової та етнічної рівності.

б) Авторам книжок, поданих на конкурс, на момент оголошення старту щорічної премії має виповнитися 18 років.

в) Автори мають бути живими на момент старту премії.

г) Книжка мусить бути опублікованою накладом щонайменше 1000 примірників і бути в продажу на момент оголошення довгого списку. Книги-учасниці конкурсу мають бути виданими упродовж календарного року до дати оголошення конкурсу.

ґ) Книжка не має містити наклепи чи розпалювати ворожнечу.

д) Твори у трьох номінаціях розглядаються окремо.

е) Книга має бути оригінальною роботою автора і не порушувати авторське право чи інші права третіх сторін.

є) Автор не може бути співробітником ВВС, близьким родичем співробітника ВВС та не повинен мати жодного стосунку до процесу обрання переможців премії.

ж) Рішення адміністратора конкурсу щодо того, чи може книга брати участь у конкурсі, є остаточним і обговорюватись не буде.

з) Жодного автора не дискваліфікують з тієї причини, що він чи вона раніше вигравали цю чи будь-яку іншу премію.

и) ВВС залишає за собою право не присуджувати будь-яку нагороду в будь-якій номінації.

і) На видавця покладається відповідальність пересвідчитися, чи він/вона має повноваження подавати книгу (книжки) на конкурс, а також, що автори відповідають вимогам, викладеним у правилах премії.

Участь видавництв

а) Видавництво, номінуючи той чи інший твір, повинно надіслати PDF-файл кожної книги на електронну адресу Book.Award.Ukrainian@bbc.co.uk. ВВС News Україна зобов'язується не поширювати рукописи поза межами кола організаторів конкурсу. Книги чи рукописи повертатися не будуть.

б) Видавців можуть попросити надіслати поштою по сім примірників книг, які увійдуть до довгого списку.

в) Книги, що увійдуть до короткого списку премії, матимуть право використовувати логотип премії "Книга року ВВС" у наступних виданнях. ВВС має схвалити використання логотипа ВВС перед публікацією.

Рецензії, які приймають до розгляду

а) У конкурсі читацьких рецензій може брати участь рецензія будь-якої книжки з довгого списку, обсягом від 500 до 1000 слів, написана українською мовою будь-ким, окрім авторів книжок, що увійшли до довгого списку. Рецензії треба надсилати поштою чи електронною поштою від моменту оголошення довгого списку до окремо оголошеного дедлайну.

б) Подаючи рецензію, її автор висловлює свою згоду з правилами "Книги року ВВС", підтверджує своє авторство рецензії, погоджується на її використання та поширення ВВС у будь-яких медіа та на будь-яких платформах у будь-якому форматі та будь-якою мовою без будь-якої фінансової компенсації. Переможець отримає негрошовий приз. Формати поширення можуть передбачати статті, інтерв'ю, новини, пресрелізи, аудіо-, відео-, фотоматеріали та промоматеріали, але не обмежуються цим переліком. Платформи можуть включати програми ВВС, BBC News, сайт BBC News Україна, платформи третіх сторін, але не обмежуються цим переліком.

в) Рецензія має бути оригінальною роботою автора і не порушувати авторське право чи інші права третіх сторін. Рецензія має відповідати Редакційним настановам ВВС (англійською тут - www.bbc.com/guidelines/editorialguidelines) для того, щоб ВВС могла її опублікувати.

г) Автор рецензії не може бути співробітником ВВС, близьким родичем співробітника ВВС та не повинен мати жодного стосунку до процесу обрання переможців премії.

ґ) Рішення адміністратора конкурсу щодо того, чи рецензія може брати участь у конкурсі, є остаточним і не буде обговорюватись.

Загальні правила

а) ВВС News Україна зберігає за собою право скасувати цей конкурс на будь-якому етапі, якщо, на її думку, це є необхідним, або за обставин, які вона не може контролювати.

б) ВВС News Україна зберігає право відмовити книжці в участі з будь-якої причини на власний розсуд.

в) Беручи участь у конкурсі, учасники Книги року ВВС погоджуються дотримуватись цих правил.

г) Ці правила відповідають чинному законодавству Англії та Уельсу.

Стежте за перебігом конкурсу на Facebook-сторінці Книги року BBC!