Англійська мова: архів навчальних програм

Запитання
Image caption Шукайте з нами відповіді на всі запитання щодо англійської мови

В архіві розділу Learning English - відео-та аудіоуроки англійської мови, мовні тести, розповіді про культуру і традиції англомовних країн, опубліковані на сайті ВВС Україна в 2009-2013 рр.

Архів допоможе орієнтуватися в наших рубриках та легко знаходити навчальний курс з того чи іншого аспекту мови.

Новинки мовного розділу

Рубрика "Фраза дня"

ВВС Україна адаптує для українських користувачів цикл навчальних програм "Англійська фраза дня". Мова про сталі вислови, ідіоми, без знання яких неможливо опанувати тонкощі слововживання.

Чи можна український вираз "То пусто, то густо" перекласти англійською ідіомою "Як дощ, то злива"?

Що означає фраза, яка дослівно перекладається як "Велика риба у малому ставку"?

Як сказати англійською "До посиніння"?

Чому англійці погрожують "Зробити з когось грінку"?

Стежте за новими англійськими фразами на нашому сайті.

Англійська мова новин (оновлюється)

У перші дні нового року вивчаємо лексику, в той чи інший спосіб пов'язану зі святами. Фестиваль різдвяної випічки в Німеччині - штоллена - став нагодою вивчити фразу PIECE OF CAKE, якою окреслюють щось надзвичайно легке чи просте. А заодно познайомитися з прикладами слововживання слів slice, dedicated, determination - і sweet tooth.

Оригінальний спосіб підвищити вишкіл та ефективність поліції вигадали в Таїланді: службовці поліції там регулярно ходять до гімнастичного залу, щоби схуднути і поліпшити свою фізичну форму. А ми вивчаємо цікаві слова та вирази TO BEAT THE BULGE, WORKOUT, UP FOR GRABS.

Тривожна новина зі США: там успішно випробували пістолет, деталі до якого надрукували з 3D-принтера. Поки фахівці дискутують про морально-етичні та економічні наслідки цього прориву в збройовій справі, ми вивчаємо слова і вирази FULLY FUNCTIONAL, FIREARM, ANTI-GUN CAMPAIGNERS.

Перевірте свої знання: вікторина

Як побудувати запитання англійською, щоби вийшло не лише правильно, а й ввічливо? Із чотирьох варіантів відповіді:

Open the window, _____ you?

  1. can
  2. do
  3. will
  4. open

Єдиним правильним є 3.will.

Спробуйте набрати максимальну кількість балів, перевіривши себе в цій мовній вікторині.

Що означає англійський вираз 'We better take John home, he's absolutely legless'?.

Про що йде мова, коли чуємо слово 'gobsmacked'?

Ці та інші запитання на знання сучасного англійського сленгу - в мовній вікторині.

Відеоуроки англійської

Коли англійці кажуть concrerte jungle, що вони мають на увазі? Саме так, немов у кам'яних джунглях, почувався індіанець з Амазонки, який приїхав навчатися до США. Його пригоди у великому місті, а також корисні фрази - a far cry from чи indigenous community - у відеоуроці англійської мови.

Image caption Професор Грамотний

Що означає вираз Сost the earth і в якому контексті він вживається, дізнаємося з відеоуроку про винахідливого художника з Афганістану, який для барвників подрібнює і перемелює те, що потрапляє йому під руки.

Заблукалі пінгвіни, які не можуть знайти дорогу до своєї сім'ї, і морський лев повертаються у рідну для себе стихію. А ми дивимося відео і знайомимося з англійськими відповідниками наступних слів і висловів: ВЖИВЛЕНИЙ ЧІП, ТЕЧІЯ, НЕСПОКІЙНЕ МОРЕ, ВІДНОВЛЕННЯ ЗДОРОВ'Я ...

Мовні тести

Перевірте свої знання того, як і коли вживаються різні часові форми англійських дієслів, у граматичному мовному тесті.

Не забувайте, що при визначенні форми дієслова потрібно враховувати так зване узгодження часів. Наприклад, у наступному реченні:

He ___________ the President from the Democratic Party and remained in the presidency for three periods. - Із чотирьох пропонованих варіантів відповіді:

  1. had become
  2. has become
  3. was becoming
  4. becomes

потрібно вибрати перший, бо саме ця часова форма позначає дію, яка відбулася давно і передувала іншій дії в минулому.

Інші завдання граматичної вікторини з поясненнями українською.

Інші мовні тести, розроблені колегами з відділу BBC Learning English.

Подкасти англійської мови

На сторінці подкастів викладено частину архівних аудіоуроків англійської мови, які транслювалися відділом BBC Learning English, а також у радіопрограмах Української служби Бі-Бі-Сі.

На цій сторінці можна завантажити, зокрема, популярний радіоцикл "Професор Грамотний", адаптований для українських слухачів лінгвістом з відділу BBC Learning English Дмитром Костенком.

Архів аудіоуроків

В архівних аудіоуроках тонкощами слововживання з вами поділяться найкращі мовники відділу англійської мови BBC Learning English.

Скажімо, що означає слово Luvvy і як правильно його вживати, не осоромившись, можна зрозуміти, послухавши пояснення авторитетного лінгвіста Девіда Кристала.

Image caption Фред і Бетті своїми пригодами допомагають розібратися з тонкощами слововживання дієслівно-прийменникових зворотів

Для тих, хто вже вийшов на вищий рівень володіння англійською мовою, буде цікавим архівний курс "Віч-на-віч із фразовими дієсловами".

Чому Бетті сердита на Фреда? Що він зробив, щоб ото так її довести?

Betty: Fred, I found out about you and that other girl. How could you do this to me?!

Корисно знати

Як розрізнити американський і британський варіант англійської мови - на письмі і на слух - дізнаєтеся зі статті про згубний вплив американізмів на англійську мову.

Читайте також:

Як швидко можна вивчити англійську?

Інтернет змінює англійську мову

Чому у фільмах фентезі британський акцент?