BBC Ukrainian
Останнє поновлення: П'ятниця, 6 серпень, 2010 p., 13:04 GMT 16:04 за Києвом

Туризм без посередників – цікавіше і дешевше

Ганна Кундіренко

Бі-Бі-Сі, Київ

Щоб подорожувати світом, не обов’язково бути багатою людиною. У цьому переконані українські туристи, які відчули перевагу самостійних подорожей.

Потрібно лише заздалегідь усе спланувати і знати англійську.


Антоніна вже довгий час мандрує без посередників. На її думку, самостійно спланувати й організувати подорож – це набагато дешевше і, головне, цікавіше:

"Зазвичай, мої мандрівки відбуваються так: коли я знаю, куди приблизно я поїду, ми з чоловіком сідаємо за атлас і обираємо приблизний маршрут. Це найцікавіший варіант подорожі! Я б усім так радила! Тому що таким чином можна відкрити собі безліч місць, про які навіть не здогадувався".

"Це найцікавіший варіант подорожі! Я б усім так радила! Тому що таким чином можна відкрити собі безліч місць, про які навіть не здогадувався"

Антоніна, туристка

До того ж, практично всю необхідну інформацію можна легко знайти в Інтернеті, - говорить Дмитро Смірнов, який очолює інформаційний інтернет-ресурс, присвячений активному туризму:

"Багато людей мандрують самостійно. Якщо вони не бояться якихось непередбачуваних ситуацій і сюрпризів, то це, в принципі, дуже цікаво. Тому що ви належите самому собі: їдете куди хочете, коли хочете, і приїхавши кудись, ви можете лишитися там довше чи менше. Ви ні до чого не прив'язані, ні до якого турпакету. Інтернет зараз усе це дозволяє. Люди, які знають мову, які у цьому сенсі досить просунуті, вони це все вирішують, сидячи за комп'ютером. Але робота - велика".

"Інтернет зараз усе це дозволяє. Люди, які знають мову... це все вирішують, сидячи за комп'ютером"

Дмитро Смірнов, сайт "Академія активного туризму"

Представники туристичних фірм загалом із цим погоджуються. Однак, кажуть вони, у разі виникнення будь-яких негараздів їхні клієнти зможуть отримати професійну допомогу.

До того ж, оператори знають вади і недоліки регіонів і нададуть покупцям турів професійні поради, допоможуть оформити виїзні документи, сказав Бі-Бі-Сі голова Всеукраїнської організації туроператорів Ігор Голубаха.

Зрештою, за його словами, багато готелів надають великим туроператорам знижки, тому ціна на власному сайті готелю може виявитися вищою, аніж у посередників.

Орест Білоус очолює агентство, яке допомагає самостійно спланувати подорож. Найперше, радить він, потрібно зібрати інформацію про країну, куди збираєтеся їхати, придбати квиток і забронювати номер у готелі:

"Треба розібратися з транспортом, зрозуміти, що куди літає. В Європі, наприклад, літає тридцять бюджетних авіакомпаній, із них п'ять великих... можна прокласти собі дорогу в Іспанію і назад за 150-170 євро в обидва боки"

Орест Білоус, агенство Makemytrip

"Треба розібратися з транспортом, зрозуміти, що куди літає. В Європі, наприклад, літає тридцять бюджетних авіакомпаній, із них п'ять великих. Якщо хоча б у цих п'ятьох розібратись, можна прокласти собі дорогу в Іспанію і назад за 150-170 євро в обидва боки. Треба зайти на будь-який сайт бронювання готелів, порівняти його з двома-трьома іншими – подивитися, де дешевше, і серед тисячі готелів обрати готель, у якому хочеться жити. Туроператори продають путівку в Індію на дев'ять днів за тисячу доларів. За тисячу доларів в Індії можна жити місяць! Разом з квитками туди і назад".

Крім того, якщо для подорожі у країну, яку ви обрали, необхідна віза, слід зібрати пакет документів для її оформлення.

"Я, наприклад, не люблю планувати від і до. Інколи дуже люблю заблудитись... Взагалі, ніколи країну так не пізнаєш, як коли заблудишся там,"– для прихильниці незалежних подорожей Антоніни одним із найцінніших моментів мандрівок є елемент непередбачуваності, який, утім, може видатися не всім туристам до смаку.