Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Стисло

 1. За результатами опрацювання 90% протоколів, Зеленський отримує 30,26% голосів, Порошенко - 15,99%.
 2. Вибори були вільними і конкурентними, заявили міжнародні спостерігачі.
 3. До 10 квітня ЦВК має завершити підрахунок голосів і опублікувати остаточні результати першого туру.
 4. Другий тур пройде 21 квітня.
 5. До 1 травня ЦВК має встановити офіційні результати виборів, а ще за три дні - офіційно оприлюднити.
 6. Інавгурація президента має пройти не пізніше 3 червня.

Прямий репортаж

Весь час - британський

 1. Post update

  На цьому ми завершуємо текстову трансляцію з першого післявиборчого дня в Україні.

 2. ЄС похвалив українські вибори

  Вибори було добре організованими та прозорими, було дотримано всіх процедур. Таку заяву оприлюднили на офіційному сайті Євросоюзу.

  При цьому, у Брюсселі процитували деякі застереження міжнародних спостерігачів про певні зловживання адмінресурсом, купівлю голосів, та дещо упереджене висвітлення кампанії у ЗМІ.

  Втім, у цілому українські вибори у ЄС оцінили позитивно.

  Євросоюз сподівається, що другий тур 21 квітня буде вільним, чесним і прозорим та відбудеться відповідно до міжнародних стандартів.

 3. Спостерігачі занепокоєні

  Міжнародні спостерігачі занепокоєні участю генпрокурора Юрія Луценка у виборчих заходах на підтримку чинного президента Петра Порошенка.

  За даними, отриманими від співрозмовників спостерігачів, Юрій Луценко з’явився на заході, на підтримку президента та зробив кілька заяв. Це викликало сумніви у незалежності його структури, наголосили спостерігачі.

  Про це йдеться у попередніх висновках Міжнародної місії зі спостереження за виборами, до якої увійшли Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), Парламентська асамблея ОБСЄ (ПА ОБСЄ), Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), Парламентська асамблея НАТО (ПА НАТО) та делегація Європейського парламенту.

 4. Post update

  Хто б що не казав, але іспит на демократичність влада витримала, вважає письменник Андрій Любка.

  View more on facebook
 5. Посилити покарання за порушення на виборах

  Спостерігачі місія Національного демократичного інституту, які працювали на виборах, радять зробити їх більш прозорими, а Верховній Раді України рекомендують посилити покарання за порушення виборчого законодавства.

  Кандидатам радять утримуватися від негативних кампаній та поширення дезінформації, а також взяти участь у дебатах.

 6. Post update

  "Ви не зобов'язані розділяти вибір ваших друзів, ви не повинні розуміти його, але його потрібно поважати". У соцмережах продовжують закликати до миру і злагоди.

  View more on facebook
 7. 90% протоколів

  ЦВК опрацювала 90,08% протоколів:

  Володимир Зеленський - 30,26%

  Петро Порошенко - 15,99%

  Юлія Тимошенко - 13,35%

 8. "Немає президента дільниці"

  Якщо раптом ви рахували, скільки голосів набрав той, чи інший кандидат у вашій області, і хто переміг, то медіаексперт Отар Довженко не радить цього робити. "Немає президента дільниці чи президента області", - каже пан Довженко.

  View more on facebook
 9. Системі ЦВК нічого не загрожує - Аваков

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що сьогодні не існує загрози дискредитації системи безпеки серверів ЦВК.

  "Вперше у нас склалася ситуація, коли кіберполіцію допустили до ЦВК... Ми моніторимо цю ситуацію останні дві доби дуже активно: бачимо спроби з певних IP-адрес проникнути до виборчої системи", - сказав він на брифінгу в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

  За його словами, ці спроби йдуть з Росії.

 10. Журналісти працювали спокійно

  Перший тур виборів президента пройшов з дотриманням прав журналістів, заявили в Інституті масової інформації.

  ІМІ зафіксував шість випадків порушення прав журналістів. З них чотири випадки були перешкоджанням, один – погрозою та один – кібератакою на сайт регіонального медіа.

 11. Post update

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков: "Системних порушень на виборах ми не побачили".

  За його словами, були окремі дрібні випадки порушень, однак в цілому все пройшло в рамках закону.

 12. НАТО: найголовніше для України - реформи

  НАТО

  Поки в Україні рахують голоси, генсек НАТО розповів, що, на його думку, для України найголовніше зараз.Це, яки цитує Єнса Столтенберга "Інтерфакс", - реформи. І НАТО намагається сфокусувати Україну на них.Генсек НАТО уточнив, що мова йде про продовження модернізації та зміцнення оборони, а також боротьбу з корупцією."Коли мова йде про Україну і членство в НАТО, ми визнаємо амбіції та прагнення України стати членом НАТО", - сказав Єнс Столтенберг.

 13. Post update

  Українці втішають себе після першого туру. Блогер Богдан Логвиненко шукає варіанти для самозаспокоєння.

  View more on facebook
 14. Чи відбудуться дебати?

  Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила кандидатів у президенти, що пройшли в другий тур, взяти участь у дебатах.

  Там нагадали, що згідно із законом, такі дебати проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі. Тривалість - не менше 60 хвилин.

  Їх можуть безкоштовно транслювати інші канали."Кандидати на пост президента України беруть участь у теледебатах особисто. У разі відмови одного з кандидатів... виділений для теледебатів час надається іншому кандидату", - пояснює суспільний мовник.

  Там також додали, що після оголошення офіційних результатів першого туру направлять кандидатам запрошення.

  Однак поки що невідомо, чи відбудуться ці дебати. Петро Порошенко у штабі 31 березня заявив про готовність до такої розмови з супротивником у прямому ефірі. Володимир Зеленський у відповідь погодився, однак вже пізніше політконсультант його штабу Дмитро Разумков уточнив цю позицію.

  "Питання у тому, чи це потрібно, а окрім того, дуже не хочеться іти на поводу у когось. Коли тебе намагаються затягнути у цей процес, бо думають, що розумніші”, - зазначив Разумков в коментарі виданню "Тиждень".

  Порошенко та Зеленський
 15. Це був вільний вибір вільних людей - спостерігачі

  "Те, що я бачив, це був вільний вибір вільних людей. Українці продемонстрували свою прихильність до демократичних і євро-атлантичних цінностей", - заявив Міхал Щерба, спостерігач місії від Парламентська асамблея НАТО.

 16. Post update

  Міністра закордонних справ Павла Клімкіна турбує, що цього разу за кордоном голосувало менше, ніж на попередніх президентських виборах.

  View more on facebook
 17. Поїздка на вибори - це кілька тисяч гривень

  Кількість кримчан, а також жителів самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", які голосували на виборах президента України 31 березня, невідома. Але ті, хто вирішив взяти участь у голосуванні, мусили докласти чимало зусиль для цього.

  Як голосували люди з Криму і Донбасу, читайте у нашому матеріалі.