Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Прямий репортаж

Весь час - британський

 1. Post update

  ВВС News Україна завершує онлайн-трансляцію, присвячену підсумкам виборів в Україні.

  Дякуємо, що були з нами.

 2. Посли G7 привітали Зеленського

  Посли країн "Великої сімки" (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина та Японія) бажають Володимиру Зеленському успіху і розраховують на тісну співпрацю з ним. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному "Групою підтримки України" у Twitter.

  Посли похвалили також роботу ЦВК та правоохоронців.

 3. Прем’єр Ізраїля похвалив вибори

  Прем’єр-міністр Ізраїля Беньямін Нетаньягу відзначив високий рівень демократичних стандартів президентських виборів в Україні.

 4. Зрілість української демократії

  Міжнародний республіканський інститут відзначає спокійну і мирну обстановку на виборах президента в Україні. На думку організації, визнання Петром Порошенком перемоги Володимира Зеленського є свідченням зрілості української демократії, а дебати на стадіоні були кроком вперед.

 5. Хто такий пан Зеленський?

  Міжнародні спостерігачі поділились думками про особистість Володимира Зеленського.

  "Це цікаво для міжнародних спостерігачів і друзів України подумати зараз про те, що це означає, що така велика кількість українців проголосувала за людину, про яку у наших країнах до виборів було лише одне питання – хто такий пан Зеленський?", - сказала депутат Європарламенту і спостерігач на виборах Ребекка Хармс.

  На її думку, поки не варто бути таким критичним в оцінках пана Зеленського, як вибору українців, він не екстремістом, не є націоналістом.

  "Ви сказали, що це тв-кандидат, - сказав голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі, звертаючись до журналіста - Але цей кандидат був обраний вчора з разючими цифрами, 73%. Я думаю, що це велике досягнення. Він виграв за допомогою правових засобів, не було нічого протизаконного. Але зараз прийшов час, коли він має діяти, не як тв-кандидат, а як реальний президент".

  Зеленський
 6. Євродепутат: Зеленський має підтримку Європарламенту

  Європейський парламент підтримує майбутнього президента Володимира Зеленського у провадженні реформ, зокрема, у боротьбі з корупцією і бідністю, заявила депутат Європарламенту і спостерігач на виборах Ребекка Хармс.

  "Ми впевнені, що майбутній президент цілком усвідомлює свою відповідальність у здійсненні цих реформ. Він повністю може покладатися на нашу підтримку, на підтримку Європейського союзу", - сказала пані Хармс.

 7. Офіційно вітати Зеленського ще рано - Кремль

  Кремль

  Володимир Путін вважає передчасним направляти привітання Володимиру Зеленському з перемогою на виборах президента України.

  "Поки передчасно говорити про привітання президента Путіна пану Зеленському, а також про можливості спільної роботи", - сказав журналістам прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, якого цитує "Інтерфакс".

  За його словами, "судити (про можливості спільної роботи - ред.) можна буде тільки по конкретних справах".

  Пан Пєсков підкреслив, що в Москві з повагою ставляться до результату президентських виборів в Україні.

 8. Міжнародні спостерігачі: вибори були конкурентними

  Вибори були конкурентними, добре організовані і проведені з повагою до основних свобод, заявив голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі.

  Попри деякі проблеми, міжнародні спостерігачі оцінили голосування позитивно.

  День виборів пройшов мирно, з явкою понад 60%, що є досить високою явкою. Робота виборчих комісій, підрахунок були прозорими, зазначили спостерігачі.

  Пан Церетелі також позитивно оцінив те, як були сприйняті результати виборів.

  Разом з тим єврочиновник зазначив, що в ході виборчої кампанії не було серйозної дискусії щодо економічних і соціальних проблем, які цікавлять людей.

 9. Закон про імпічмент можуть розглянути в четвер

  Голова Верховної Ради Андрій Парубій допускає включення законопроекту про президента у порядок денний сесії парламенту вже у цей четвер.За його словами, такий законопроект буде містити й механізм імпічменту голови держави."Якщо законопроект про президента, який презентують, у середу буде схвалений комітетом, то вже у четвер ми можемо включити його у порядок денний для рішення", - сказав Пан Парубій.

 10. "Популізм не працює"

  75% населення голосували не за Зеленського, а проти старої системи.

  Блогер і засновник освітньої платформи Prometheus Іван Примаченко про результати виборів.

  View more on facebook
 11. На міжбанку все спокійно

  Перемога Володимира Зеленського на виборах не матиме великого впливу на курс гривні. Про це розповіли банкіри, яких опитала новинна агенція "Інтерфакс-Україна".

  "На міжбанку все спокійно", - розповів керівник управління дилінгових операцій "Райффайзен банку Аваль" Юрій Гриненко.

  За оцінкою експерта, найближчим часом курс гривні буде зміцнюватися у зв'язку з сезонними факторами.

  Директор казначейства банку "Кредит Дніпро" Олег Курінний повідомив, що міжбанківський ринок у перший робочий ранок після виборів президента зайняв вичікувальну позицію, відкрившись котируванням за п'ятницю 26,8-26,85 грн/$ 1. За його оцінкою, курс цього тижня буде під впливом таких чинників, як завершення фінансового місяці, майбутні свята, спроби спекулятивних розгойдувань.

  Директор департаменту казначейства Піреус Банку Ігор Якобчук вважає, що президентські вибори не вплинули на курс гривні.

  "Мабуть, результати президентських виборів виявилися для більшості на ринку прогнозованими, і всі, хто поспішав купити або продати валюту, зробили це до другого туру президентських виборів", - сказав він.

  За його оцінкою, найближчим часом на курс гривні, в першу чергу, може впливати те, як будуть розвиватись події довкола ПриватБанку і перші кроки нового президента України.

 12. ЦВК порахувала вже 99% голосів

  Зеленський перемагає.

  Зеленський

  Центральна виборча комісія опрацювала вже 99,03% протоколів виборчих дільниць.

  За даними підрахунку, кандидати мають такі результати:

  • Володимир Зеленський - 73,22%
  • Петро Порошенко - 24,46%

  Недійсними визнали 2,31% бюлетенів.

 13. Тереза Мей привітала Зеленського

  Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей привітала Володимира Зеленського з перемогою на виборах і висловила сподівання на тісну співпрацю.

  View more on twitter
 14. Раду не розпустять - Парубій

  Парубій

  Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявляє про відсутність підстав для розпуску парламенту.За його словами, підставами для розпуску Ради можуть бути:

  • Коли протягом 30 днів не створена нова коаліція
  • Коли протягом 30 пленарних днів парламент не може розпочати роботу
  • Коли протягом двох місяців парламент не може призначити новий склад уряду

  "На сьогодні жодної з цих умов немає", - сказав пан Парубій.

  Він також нагадав, що розпуск парламенту неможливий за півроку до того, як спливають його повноваження, а це — не пізніше 27 травня.

 15. Путін тепер ворог Зеленського — російський опозиціонер

  Путін і Зеленський

  Російський опозиціонер Ігор Ейдман розмірковує про роль вчорашнього звернення Володимира Зеленського до пострадянських країн.

  "Подивіться на нас. Все можливо". Цікаво, чи розуміє Зеленський, що звернувшись з цими словами до жителів пострадянських республік, він нажив в особі Путіна смертельного ворога", - написав пан Ейдман у Facebook.

  За його словами, російська "автократія тримається на впевненості населення у принциповій неможливості змін".

  "Раптом такий удар з Києва: інше дано, можна змінити владу, замість Путіна може бути хто завгодно і нічого страшного не станеться. Сакральність влади, її чудо, таємниця й авторитет поставлені під сумнів", - робить висновок активіст.

  Пан Ейдман вважає, що в таких умовах будь-який молодий яскравий політик може перемогти "старого, нудного, обридлого Путіна", якщо й не на демократичних виборах, то у свідомості виборців.

  "Тому зараз всі зусилля Кремля будуть спрямовані на те, щоб в України "знову нічого не вийшло", він буде всіляко дестабілізувати ситуацію і дискредитувати нову українську владу.

 16. Скільки ми собі даємо часу на сприйняття реальності?

  І країна у нас одна на всіх, і нам треба вчитися виходити із "поляризації". Психолог Світлана Ройз про те, як прийняти результати виборів.

  View more on facebook
 17. "Я перебував у внутрішній опозиції до Порошенка"

  Мені дуже хочеться, щоб Держкіно, Український культурний фонд, Український інститут книги, Mystetskyi Arsenal - все ще молоді, слабкі інституції - вціліли. Щоб наша робота (завжди всупереч!) не була марною.

  Керівник Довженко-центру Йван Козленко про п'ять років, що минули.

  View more on facebook
 18. Оракул зразка 2004-го

  Якби у 2004-му році комусь розповісти, що у нас відбуватиметься у 2019.

  View more on facebook
 19. Вибори пройшли демократично — канадські спостерігачі

  Прапори

  Місія канадських спостерігачів на виборах президента України відзначає демократичність та відповідність міжнародним стандартам другого туру голосування.За словами голови місії "Канада 2019" Ллойда Аксуорті, вибори були добре організовані та пройшли без інцидентів."Вчора не відбулося жодних серйозних інцидентів або пов'язаних із виборами випадків насилля", - заявив голова місії.