Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Прямий репортаж

Весь час - британський

 1. Post update

  Собор ухвалив свої рішення, ми завершуємо текстову трансляцію. Дякуємо вам, що були з нами. Читайте новини на сайті bbc.ua

 2. Епіфаній

  Голова автокефальної помісної православної церкви України митрополит Епіфаній закликає ієрархів і вірян приєднатись до нової церкви.

  Читати більше
  next
 3. Post update

  Митрополит Луцький і Волинський Михаїл перед фінальним голосування зняв свою кандидатуру, повідомили BBC News Україна учасники собору.

  Це допомогло митрополиту Переяславському та Білоцерківському Епіфанію перемогти митрополита Вінницького і Барського Симеона з відривом у 20 голосів.

 4. Post update

  Предстоятель майбутньої автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфаній: "Ми зуміли об'єднати три гілки українського православ'я в єдину помісну православну церкву".

  Він подякував всім присутнім на Софійській площі за підтримку та молитви. "Це настільки нас надихало, що ми подолали всі ті перепони, які були на цьому нелегкому шляху".

  Епіфаній
 5. Post update

  Порошенко подякував Філарету: "Ви були, є і залишитесь духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу".

 6. Віталій Червоненко

  BBC News Україна

  Епіфаній

  Об'єднавчий собор обрав предстоятелем майбутньої автокефальної помісної православної церкви в Україні 39-літнього митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка), який є намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

  Читати більше
  next
 7. Post update

  Петро Порошенко оголосив про створення Української помісної православної автокефальної церкви. Собор затвердив її статут.

  Порошенко
 8. Post update

  Петро Порошенко на Софійській площі: "Сьогодні 15 грудня, прошу всіх, хто зараз нас дивиться, запам'ятайте дуже добре: цей день уже увійшов в історію України як священний день, день створення автокефальної православної церкви в Україні".

 9. Post update

  На Софійській площі оголосили, що Об'єднавчий собор обрав предстоятелем майбутньої автокефальної помісної православної церкви в Україні 39-літнього митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка), який є намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

  Собор
 10. Post update

  Митрополит Черкаський та Канівський УПЦ МП Софроній (Дмитрук) не приїхав на об'єднавчий собор через хворобу.

  "Я хворий і тому не приїхав на собор. Вчора і сьогодні лежу. Якби мав намір їхати і був здоровий, то поїхав би", - заявив ВВС News Україна митрополит, який раніше заявляв про свою підтримку створення автокефальної церкви в Україні.

  Собор
 11. Post update

  Міністр культури Євген Нищук закликав людей повертатися на Софійську площу, оскільки наближається фінал собору.

 12. Post update

  Люди майже 8 годин стоять на Софійській площі в очікуванні результатів собору.

  Собор
 13. Post update

  Запрошений на собор архімандрит Кирило Говорун не зміг на нього потрапити.

  Він повідомив ВВС News Україна, що отримав запрошення до участі в цьому заході як експерт. Та прибувши до Софії Київської, архімандрит не знайшов себе у списках і не зміг потрапити на собор.

  Пан Говорун свого часу був головою відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП, а також деякий час працював у структурах РПЦ. Зараз же є професором університету Лойола-Мерімаунт у США.

  Собор
 14. Post update

  Петро Порошенко повідомив, що на соборі присутній третій президент України Віктор Ющенко, який у свій час "почав інтенсивний діалог з церквою-матір'ю".

 15. В УПЦ МП прокоментували участь своїх ієрархів у соборі

  Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря) в коментарі BBC News Україна повідомив, що ті ієрархи УПЦ МП, які беруть участь в об'єднавчому соборі "створюють нову церкву і туди переходять".

  На питання, чи будуть прийняті щодо них якісь санкції, він сказав, що "до нас вони більше не мають відношення". "Якби вони були в УПЦ, то на них могли б розповсюджуватись якісь дії".

  "Ми лише констатуватимемо, що вони перейшли в розкол, і повідомимо помісні церкви, що в диптиху канонічних єпископів України вони більше не значаться", - сказав архієпископ.

  Він додав, що посади, яку ці ієрархи займали в УПЦ МП стануть вакантними. "У даному випадку, люди самі захотіли відлучити себе від своєї церкви. Нам залишається це лише з сумом констатувати".

  Климент
 16. Президент закликав ієрархів домовитися

  "Це є колосальна відповідальність, яка в ці години лежить саме на вас. Держава зробила все, що могла, і тепер саме від вас залежить майбутнє України, нації, свобода і духовна незалежність", - сказав він під час виступу на об'єднавчому соборі.

  "Все залежить від вашої здатності домовитися", - додав він.

  Таким чином, зрозуміло, що собор поки не схвалив статут майбутньої церкви і не обрав її предстоятеля.

 17. Порошенко: Україна не буде канонічною територією російської церкви

  "Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви", - заявив Петро Порошенко.

  За його словами, сьогодні все готове для створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цьому собору передували "тривалі зусилля" духовної та світської влади, а також вірян.

  Президент подякував всім, хто прийшов на Софійську площу: "Нас об'єднує розуміння, що нині вирішується велике державотворче питання".

  "Ми здобуваємо нарешті духовну незалежність, яку можна порівняти з незалежністю політичною", - сказав він.

 18. Post update

  Президент Петро Порошенко виступає на об'єднавчому соборі у Софії Київській.

 19. Post update

  Об'єднавчий собор вже триває понад три години. Жодної офіційної інформації звідти поки немає.

  Джерела BBC News Україна повідомили, що на заході присутні два ієрархи УПЦ МП - митрополит Вінницький і Барський Симеон (Володимир Шостацький) та митрополит Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко).

  Собор