Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Стисло

 1. Оболонський суд Києва оголошує вирок у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.
 2. Державне обвинувачення вимагає засудити колишнього президента до 15 років позбавлення волі за звинуваченнями у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і суверенітет України.
 3. Віктор Янукович жодного разу участі у засіданні не брав, він вважає судовий процес політичним.

Прямий репортаж

Весь час - британський

 1. Post update

  На цьому BBC News Україна завершує текстову трансляцію із засідання суду, на якому оголосили вирок Віктору Януковичу. Більше подробиць - на нашому сайті bbc.ua

 2. Post update

  В Оболонському суді повідомили, що сьогодні відбулося 90-те судове засідання у справі Януковича. Судовий вирок складає 143 сторінки.

 3. Post update

  Сторона обвинувачення ще не вирішила, чи оскаржуватиме вирок Віктору Януковичу, оскільки потрібен час, аби його проаналізувати.

 4. Post update

  Прокурор Руслан Кравченко повідомив, що у сторони захисту є 30 діб для оскарження вироку Януковичу. "Після апеляційного розгляду вирок набере чинності та буде виконуватися відповідними органами".

 5. Post update

  Адвокат екс-президента України Віктора Януковича Олександр Горошинський заявив, що суд розглядав справу під тиском влади. Він вважає рішення незаконним та необґрунтованим.

  "Безумовно ми, сторона захисту, будемо звертатися з апеляційними скаргами", - сказав він.

 6. Post update

  Таким чином, суд засудив екс-президента Віктора Януковича за статтями Кримінального кодексу України про державну зраду та за посібництво у веденні агресивної війни. У той же час, суд відхилив звинувачення, що його висувала ГПУ, в посібництві чи умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України.

  Пом'якшувальними обставинами суд визнав скоєння злочинів під впливом посадових осіб Росії, а також відсутність судимостей та його трудовий шлях.

 7. Суд засудив екс-президента Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі

 8. Post update

  "Не доведена вина у тому, що Віктор Янукович передбачав усі наслідки своїх дій, а саме, зміну території країни та державного кордону", - дійшов висновку суд.

  За словами судді, обвинувачення не надало переконливих доказів, що Віктор Янукович був поінформованицй про кінцеву мету окупації Криму Росією, а саме, приєднання Криму до Російської Федерації.

 9. Post update

  Суд дійшов висновку, що надані державним обвинуваченням докази свідчать про вину Віктора Януковича не за усіма висунутими звинуваченнями.

 10. Post update

  У суді - знову перерва на 15 хвилин

 11. Post update

  Суд встановив, що існувало два звернення Віктора Януковича до Володимира Путіна.

  В першому він пропонував почати переговори про можливість використання Чорноморського флоту на території Автономної Республіки Крим. Але в оприлюдненій на засіданні Ради Безпеки ООН заяві, датованій 1 березня 2014 року, екс-президент звертається до Володимира Путіна із проханням застосувати війська Росії на всій території України.

 12. Юридичної крапки не буде?

  Адвокат Віталій Титич, який захищає родини "Небесної сотні", вважає: якщо вирок Віктору Януковичу буде обвинувальним, "юридичної крапки у цій справі не буде".

  "Очевидно, що юридичної крапки поставлено не буде, оскільки якщо захист подась скаргу в апеляційну інстанцію, справа знову має розглядатися у повному обсязі і це займе багато часу", - сказав він у прямому ефірі на youtube-каналі радіо "Свобода".

 13. Post update

  Суд кваліфікував дії Віктора Януковича як пособництво Росії. Суддя, котрий зачитує вирок, наголосив, що Україна як держава по допомогу до Росії не зверталася.

 14. Post update

  Зала суду
  Image caption: Оголошення вироку Віктору Януковичу триває вже понад шість годин із невеликими перервами
 15. Post update

  Кожен із трьох суддів читає близько 10 сторінок тексту вироку Вікторові Януковичу і далі передає слово колезі.

  Це помітили журналісти, присутні у залі суду, серед яких і кореспондент ВВС News Україна. Вони підрахували, що прочитано вже близько 120 сторінок. Згідно із неофіційною інформацією, вирок нараховує 150 сторінок.

  Оголошення вироку триває вже понад шість годин.