Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

Прямий репортаж

Весь час - британський

 1. Post update

  Президент прощається з журналістами. На цьому BBC News Україна завершує онлайн-трансляцію прес-марафону Володимира Зеленського. Дякуємо, що були з нами.

 2. Post update

  "Давайте пожаліємо нашого президента", - просить журналістів Юлія Мендель. Вони не слухаються і ставлять ще одне запитання - про ринок електроенергії.

 3. Post update

  "Я вже втомлений від цього питання", - зізнається Зеленський, коли його вкотре запитують про "формулу Штайнмаєра".

 4. Post update

  Юлія Мендель повідомила, що пресмарафон президента завершиться опівночі. Зеленський відповідає на останні запитання, смокче льодяник і вибачається: "Вибачте, це для зв'язок. Бо вже горло не працює".

  Пресмарафон триває майже 14 годин.

 5. Про авіасполучення з Росією

  "Я вже казав, що це дивно, що поїзди до Росії їздять, а літаки не літають. Звісно, нам це економічно невигідно. Але наші люди мають цього хотіти (відновлення авіасполучення - Ред.). Щоб робити такі кроки, треба зустрічатися і закінчувати війну".

 6. "Так мене ще ніхто не називав"

  Зеленського запитали, чи готовий він вибачитися за позицію Андрія Богдана про "проплачених" учасників мітингу проти узгодження так званої "формули Штайнмаєра". На це він відповів, що теж чекає на вибачення.

  "Можливо, хтось дійсно від душі вважає, що це неправильно. Але ми знаємо точно, що були люди, які прийшли туди просто покричати щось образливе".

  "Я теж хочу вибачень від людей, які мене ображали. Мене ще ніколи не називали словом із п’яти букв - на "х" починається, на "о" закінчується".

 7. Про кнопкодавство у "Слузі народу"

  Представник громадського руху “Чесно" нагадав про передвиборчу обіцянку нардепів від “Слуги народу” складати мандат в разі неперсонального голосування і запитав, чому парламентарі, яких спіймали на кнопкодавстві, її не дотрималися.

  "Вони дуже вибачались, плакали, сказали, що це їх велика помилка, що такого більше не буде. Я думаю, що один раз людей можна пробачити. Нічого страшного тут немає. Закон про кнопкодавство готується", - сказав президент.

 8. "Хотілося б вірити, що цього не буде"

  Так Зеленський відповів на запитання американської журналістки про те, чи не побоюється він, що Дональд Трамп і Володимир Путін досягнуть певних домовленостей щодо України.

  "Хотів би вірити, що будь-які угоди між ними не стосуватимуться України. Я вірю Дональду Трампу, який сказав мені, що він підтримує Україну - і щодо санкцій, і щодо Донбасу, і щодо Криму. Але це життя: все може бути не так, як ми собі уявляємо".

 9. Post update

  Тим часом тривалість пресмарафону вже перевалила за 12 годин. Журналісти продовжують ставити запитання, президент - відповідати.

 10. Про українців, які їздять на заробітки в Росію

  "Думаю, що неправильно будувати демократичну державу і забороняти комусь кудись їхати", - каже Зеленський.

  "Треба розвивати економіку - і ніхто нікуди не буде їхати. А ті, хто вже поїхав, будуть повертатися".

 11. Post update

  "Впливу олігархів на себе не відчуваю зовсім", - запевнив президент.

  "Можливо, якісь кроки з їхнього боку є, і я їх просто не бачу. Але я побачу. Бути чиєюсь маріонеткою мені не цікаво. В чому тут кайф?".

 12. Post update

  "Я не готовий надавати автономію цим територіям", - сказав Зеленський, коментуючи опитування думки українців щодо майбутнього Донбасу.

 13. На першому поверсі фудкорту знову кричать

  Поки Володимир Зеленський відповідав на запитання журналістів про заборону пластикових пакетів, його знову перервали люди, які на першому поверсі фудкорту почали скандувати "Державна афера "Доступне житло", допоможіть!".

  Президент спочатку назвав їхню поведінку неповагою, але згодом все ж поспілкувався з протестувальниками. Сказав, що "почув" їх, і відправив до них заступника Офісу президента.

 14. Чи треба вгамувати Коломойського? Зеленський відповів BBC

  Video content

  Video caption: Чи треба вгамувати Коломойського? Зеленський відповів BBC
 15. Про справу Шеремета

  На питання про розслідування справи про вбивство Павла Шеремета Зеленський відповів:

  “Якщо я розповім, в чому секретність цієї справи, то я просто зірву операцію. Я хочу, щоб ми звершили цю справу. Мені потрібен результат так само, як і вам. Давайте трішечки почекаємо. Мені більше нічого вам сказати”.

 16. Репортаж кореспондентки ВВС, яка ставила питання Зеленському

  Журналістка ВВС News Україна Оксана Тороп вже підготувала текст про атмосферу "пресмарафону". В цей день вона поставила своє запитання президенту про долю Приватбанку.

 17. Про те, звідки черпає інформацію

  "Починаючи з вечора, вночі і зранку - вам може це підтвердити і Кирило Тимошенко, і Андрій Єрмак, і пан Шефір, і пан Богдан - я їм відправляю посилання про будь-які новини в будь-яких містах. Я сам все це читаю - читаю Facebook, читаю більшість новинних ЗМІ"

  "Я розуміюсь не тільки в буквах, а і в людях, які це пишуть. Знаю дуже багатьох ... коли, де і в який час воно виходить. На це я витрачаю десь дві години вночі - після роботи. В мене немає пріоритетів, я дійсно все це читаю, бо мені потрібні різні погляди".

 18. "Ідеальних людей в моїй команді немає"

  Під час пресмарафону Володимир Зеленський розмірковував про цінність кадрів. Його запитали про те, коли він може звільнити Андрія Богдана, він відповів таке:

  "Потрібні професійні люди, які не порушують законодавство. У мене не так багато цих людей. Йому (Богдану – Ред.) дуже складно. Мені зараз так потрібен результат для нашої країни…Нас роздирають всі, на війні, всередині. Люди не хочуть позбавитись своїх корон, хочуть бути імператорами…Немає ідеальних людей у моєї команди, але це моя команда, і якщо вони не порушують закон, вони професіонали... вони мають працювати на державу".