Фото дикої природи – лідери глядацьких симпатій

Hitching a ride by Daisy Gilardini, Switzerland

Автор фото, Daisy Gilardini / WPOTY 2016

Ведмедик придумав, як уникнути глибоких заметів, піднявшись на спину матері.

Цей знімок, який зробила швейцарка Дейзі Джіральдіні у Національному парку Вапуск у Канаді, - один із 25, що увійшли у короткий список щорічного конкурсу "Фотограф-натураліст року" (Wildlife Photographer of the Year) у номінації "приз глядацьких симпатій".

Це фотографії, які Музей природознавства в Лондоні відібрав із майже 50 тисяч знімків із 95 країн. Роботи виставлені в музеї.

Рука матері

Ален Мафар Ренодьє, Франція

Автор фото, Alain Mafart Renodier / WPOTY 2016

Фотограф Ален Мафар Ренодьє побував в японському парку снігових мавп Джігокудані і там побачив цю зворушливу картину: дитинча японської макаки спить і мати прикриває його лапою для захисту.

Крокодил-опортуніст

Бенсе Мате, Угорщина

Автор фото, Bence Mate / WPOTY 2016

Хоча цей знімок зробили з безпечної відстані, але, за словами фотографа Бенсе Мате, все одно було страшно дивитися в очі цьому чотириметровому нільському крокодилові.

Його зустріли на одному з острівців заповідника Зіманга в ПАР. Рептилію заманили шматками м'яса, проте крокодили часто пливуть сюди і самі - поніжитися на сонці.

Погляд смерті

Йохан Клопперс, ПАР

Автор фото, Johan Kloppers / WPOTY 2016

Йохан Клопперс побачив цього маленького гну в парку Кгалагаді у ПАР, як тільки той народився.

Він і уявити не міг, що того ж дня стане очевидцем загибелі дитинчати. Невелике стадо антилоп проходило недалеко від лев'ячого прайду. Гну спіймала левиця. Потім вона віддала його леву.

Клубок мавп

Томас Кокта, Німеччина

Автор фото, Thomas Kokta / WPOTY 2016

Низькі температури на японському острові Шодошіма інколи змушують снігових мавп збиватися у такі зграї, аби бути в теплі. Щоб зробити це фото, Томас Кокта мав піднятися на дерево.

Перед штормом

Гюнтер Райле, Німеччина

Автор фото, Gunther Riehle / WPOTY 2016

Коли Гюнтер Райле дістався до льодів Антарктиди, світило сонце, але до вечора погода почала псуватися і пішов сніг.

Фотограф спостерігав за тим, як дитинчата імператорських пінгвінів туляться один до одного, щоб захиститися від стихії.

Гуси-привиди

Гордон Ілг, США

Автор фото, Gordon Illg / WPOTY 2016

Ці білі гуси були майже як примари, коли приземлялися у рожевому ранковому світлі на озері в Національному парку дикої природи Боске-дель-апач у США, де вже влаштувалася зграя канадських журавлів.

Сестри

Бернд Васьолка, Німеччина

Автор фото, Bernd Wasiolka / WPOTY 2016

Фотограф Бернд Васьолка спостерігав за буднями лев'ячого прайду в парку Кгалагаді, ПАР. Дві самки та на мить завмерли в однакових позах.

У бійці

Стівен Белчер, Нова Зеландія

Автор фото, Stephen Belcher / WPOTY 2016

Стівен Белчер провів тиждень, фотографуючи цих мавп. Золоті рінопітеки у китайському заповіднику Чжоучжи, що у горах Китаю.

Ці мавпи відрізняються яскраво-оранжевим густим хутром, яке їм необхідне в умовах вкрай холодних зимових ночей. На цьому знімку двоє самців готуються до бійки. Один уже встав у бойову позицію на камені, другий відганяє від місця дії молоду тварину.

Головами

Тапіо Кайсла, Фінляндія

Автор фото, Tapio Kaisla / WPOTY 2016

Тапіо Кайсла з'їздив у норвезький Національний парк Доврефьєлл-Сунндалсфьєлла, де і побачив цих буйволів у їхньому природному середовищі. Самці вирішили випробувати сили один на одному. Повітря "дзвеніло" від їхніх гучних ударів.

Колорадська руда

Енні Катц, США

Автор фото, Annie Katz / WPOTY 2016

Був морозяний січневий день, коли Енні Катц побачила цю червону лисицю, яка полювала на сусідському полі в Аспені, США.

Світло було прекрасне, й вона зробила фото, коли лисиця підійшла дуже близько і подивилася прямо в об'єктив камери.

Пара

Серджіо Сарта, Італія

Автор фото, Sergio Sarta / WPOTY 2016

Пірнаючи біля берегів індонезійського острова Балі, Серджіо Сарта побачив яскраву істоту. Це був вогняний морський їжак, а на ньому були дві креветки.

Голки цього їжака отруйні для людини. Креветки намагаються вирватися, прокладаючи собі безпечний шлях між ними.

Медузи і зірки

Андреа Маршалл, США

Автор фото, Andrea Marshall / WPOTY 2016

Андреа Маршалл пірнала з маскою і трубкою біля узбережжя Мозамбіку і натрапила на скупчення величезних медуз - їх було кілька сотень. На багатьох розташувалися морські зірки, які вирішили використати медуз як транспорт, аби покататися уздовж узбережжя. Особливе світло дозволяє глядачеві роздивитись нюанси текстури та кольору медузи.

Протистояння

Мішель Ламб'є, Канада

Автор фото, Michael Lambie / WPOTY 2016

У шлюбний період індики влаштовують для своїх подруг різноманітні шоу, аби домогтися їхньої симпатії. Цей занепокоєний своїм ймовірним суперником - не усвідомлюючи, що це його власне відображення.

У ніч

Карін Ейгнер, США

Автор фото, Karine Aigner / WPOTY 2016

У літній період 20 мільйонів хвостатих кажанів, яких називають бразильські тадариди, прилітають в Бракенскую печеру біля Сан-Антоніо у США, щоб там народити та виростити потомство.

Щовечора на заході голодні матусі злітають в нічне небо на пополювати на комах. Їхнє кружляння на виході з печери створює ілюзію виру.

Верба зблизька

Девід Мейтленд, Велика Британія

Автор фото, David Maitland / WPOTY 2016

Девід Мейтленд сфотографував кристал саліцина, який виступив на корі вербового дерева. Саліцин є основою анальгетика аспірина. Саме тому деякі тварини спеціально шукають кору верби, щоб пожувати.

Блакитний слід

Маріо Сеа, Іспанія

Автор фото, Mario Cea / WPOTY 2016

Цей птах щодня навідувався на ставок, і Маріо Сеа зняв його, використовуючи високошвидкісну камеру і штучне світло. Треба особлива майстерність, аби не пропустити момент пірнання птаха у воду.

Око в фокусі

Еллі МакДауелл, США/Велика Британія

Автор фото, Ally McDowell / WPOTY 2016

Еллі МакДауелл часто зосереджується на кольорах та візерунках підводного світу. Це око риби-папуги під час нічного занурення.

Спіраль

Марко Гарджіуло, Італія

Автор фото, Marco Gargiulo / WPOTY 2016

Sabella spallanzanii - різновид поліхети або багатощетинкових червів. Цей черв'як виробляє слиз, що допомагає сформувати жорстку трубку, що стирчить з піску. Він їсть за допомогою двох рядів щупалець. Один ряд втягується назад у трубку, а другий утворює своєрідну спіраль.

Зоровий контакт

Гай Едвардс, Велика Британія

Автор фото, Guy Edwardes / WPOTY 2016

Кучеряний пелікан - найбільший представник сімейства пеліканів у світі. Вони живуть у Східній Європі, Росії та Азії. Популяція цих пеліканів опинилася під загрозою через браконьєрство, забруднення води та втрату місць існування - зокрема, скорочення площі заболочених територій.

Цього зняли на озері Керкіні в Греції.

Збентеження

Руді Халшоф, ПАР

Автор фото, Rudi Hulshof / WPOTY 2016

Руді Халшоф хотів привернути увагу до майбутнього білих носорогів в південноафриканському заповіднику Велгевонден, де поширені випадки браконьєрства.

Він дочекався, коли два носороги пройдуть повз один одного, і їхні силуети створять ілюзію двоголової тварини.

Смачні ласощі

Крістобал Серрано, Іспанія

Автор фото, Cristobel Serrano / WPOTY 2016

Жива природа дарує нам безліч магічних моментів. Деякі з них відрізняються особливою витонченістю. Крістобалю Серрано пощастило сфотографувати момент, коли елегантна пташка колібрі направляє дзьоб у квітку, щоб напитися нектару. Знімок зроблений в Національному парку Лос Кецалес у Коста-Ріці.

Час сніданку

Карі Хілл, Нова Зеландія

Автор фото, Cari Hill / WPOTY 2016

Незабаром після придбання готелю Giraffe Manor в околицях Найробі, де відвідувачі можуть поснідати з жирафами, власники зрозуміли, що жирафи Ротшильда, які залишились у країні, під загрозою вимирання.

Тоді вони почали спецальну програму з повернення жирафів Ротшильда у дику природу.

Сьогодні гості Giraffe Manor очікують, що жирафи прийдуть в ресторан за пригощаннями.

Завиток гусені

Рейнолд Шранк, Австрія

Автор фото, Reinhold Schrank / WPOTY 2016

Рейнолд Шранк вирушив на озеро Керкіні у Греції, сподіваючись сфотографувати птахів, але умови виявилися невідповідними, і йому довелося шукати інші варіанти.

Він побачив гусінь, яка сидить на квітці, і допоміг їй перебратися на вигнуту суху соломинку. Знімати треба було дуже швидко, бо гусінь не хотіла завмерти ні на мить.

Веселкові крила

Віктор Тяхт, Росія

Автор фото, Victor Tyakht / WPOTY 2016

Крила птахи схожі на дифракційна ґратку - оптичний прилад із рівновіддаленими штрихами. Це дозволяє променям світла переломлюватися, що дає такий незвичайний ефект веселки.

Конкурс Wildlife Photographer of the Year проводить Музей природознавства у Лондоні.

Проголосувати за найбільш вподобану роботу можна до 10 січня на сайті.

Виставка триватиме до 10 вересня 2017 року.