Каннський кінофестиваль: нагороди та емоції

Ювілейний 70-й Каннський кінофестиваль назвав переможців. Найвищу нагороду, "Золоту пальмову гілку", отримав шведський режисер Рубен Естлунд за сатиричну стрічку "Квадрат".

Копирайт изображения Reuters

Голова журі Педро Альмодовар назвав фільм, який переміг, насиченою та "повністю сучасною" розповіддю про "диктатуру політкоректності".

Копирайт изображения EPA

Педро Альмодовар відзначив, що на фестивалі було "багато чудових фільмів" і він був "повністю загіпнотизований" деякими роботами конкурсу.

За Золоту пальмову гілку змагались 19 фільмів. Серед них був і новий фільм українського режисера Сергія Лозниці "Покірлива", однак він залишився без нагород.

Копирайт изображения Reuters

Гран-прі дісталось французькому режисерові Робіну Кампілло і його фільму "120 ударів серця в хвилину". Цю ж стрічку напередодні візначили кінокритики.

Вона розповідає історію групи активістів Act Up і брак підтримки з боку влади для хворих на СНІД у 1990-х роках.

Копирайт изображения Reuters

Сімейну драму російського режисера Андрія Звягінцева "Нелюбов" відзначили призом журі. На фото команда на червоній доріжці перед показом стрічки: актор Олексій Розін, режисер Андрій Звягінцев, акторка Мар'яна Співак, продюсер Олександр Роднянський.

Спеціальна нагорода 70-го Каннського кінофестивалю дісталась акторці Ніколь Кідман. Про це на сцені оголосив актор і член журі Вілл Сміт, а вона звернулась до присутніх у залі з екрану.

Копирайт изображения AFP/Getty Images

На фестивалі цього року було три фільми та один серіал, в якому зіграла Ніколь Кідман. На фото акторка після показу стрічки Софії Копполи "Обдурений".

Копирайт изображения AFP

Софію Копполу журі відзначило за режисуру. Вона стала другою жінкою, що отримала цю нагороду фестивалю.

У драмі Копполи "Обдурений" розповідається про те, як під час громадянської війни у США пораненого солдата переховують у пансіонаті для дівчат.

Копирайт изображения AFP/Getty Images

Акторки Ель Фаннінг і Кірстен Данст разом із режисеркою Софією Копполою перед показом фільму в Каннах.

Копирайт изображения EPA

Найкращою акторкою назвали Діану Крюгер за роль у фільмі "На межі". Це мить, коли вона встала, щоб піднятись на сцену.

Копирайт изображения Reuters

Найкращим актором став Хоакін Фенікс за роль у стрічці "Ти ніколи тут не був". Нагороду йому вручила член журі і акторка Джессіка Честейн.

Британський режисер Лінн Ремсі із фільмом ""Тебе ніколи тут не було" розділила премію за найкращий сценарій з Йоргосом Лантімісом і Ефтімісом Філіпу (фільм "Вбивство священного оленя").

Копирайт изображения AFP/Getty Images

Нагорода за найкращий повнометражний дебют, Золота камера, дісталась французькій режисерці Леонор Серрай за фільм "Молода жінка". Стрічка була у програмі "Особливий погляд".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему