BBC Ukrainian

Головна > Бізнес

Росія пропускає український експорт у "штатному режимі"

Facebook Twitter Google+
20 серпня 2013 17:31 GMT
україно-російський кордон

Федеральна митна служба Росії повідомила Україну про повернення до "штатного режиму" розмитнення українських товарів, кажуть в українському уряді.

"19 серпня відбулися переговори між керівництвом Міністерства доходів та зборів України та Федеральною митною службою Росії щодо врегулювання питань, пов'язаних із митним оформленням поставок українських товарів на російський ринок. Під час переговорів російська сторона запевнила, що станом на сьогодні додаткові процедури митного контролю щодо українських товарів не застосовуються, товари українських виробників перетинають російську митницю у штатному режимі. Гострота проблемної ситуації знята", - повідомили у міністерстві доходів та зборів, до складу якої входить і Митна служба України.

Семиденна "війна"

Про те, що "Росія фактично перекрила весь український імпорт", 14 серпня заявила Федерація роботодавців України (ФРУ), яку очолює один із найбагатших українських бізнесменів Дмитро Фірташ.

У поширеній об'єднанням заяві йдеться про те, що проблеми на українсько-російській митниці почалися ще у 20-х числах липня.

А вже 14 серпня, згідно із повідомленням ФРУ, "до профілю ризику системи управління ризиками Федеральної митної служби РФ до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без винятку українські експортери".

На практиці, як пояснили у ФРУ, це означає, що всі транспортні засоби, які перевозять українську продукцію, на митному кордоні проходять посилену перевірку, включно із вивантаженням, зважуванням, взяттям зразків продукції на експертизу.

Утім, оцінки ситуації іншими об'єднаннями підприємців та окремими підприємствами були дещо м'якішими, - вони переважно повідомляли про посилення процедури контролю на митниці, але про всяк випадок припиняли відвантаження продукції "до розв'язання ситуації".

Проте преса однозначно розцінила останні події на українсько-російському кордоні як "торговельну війну".

16 серпня до Москви прибула українська делегація на чолі із віце-прем'єром Юрієм Бойком, який також тривалий час очолює українську сторону під час газових переговорів із Росією.

Російський уряд заявив, що не ухвалював жодних рішень щодо зміни порядку пропуску українських товарів через кордон, проте у Митній службі утримувалися від пояснень ситуації.

Профілактика вступу

18 серпня радник російського президента Сергій Глазьєв заявив, що посилення митного контролю за українськими експортом є разовою акцією.

"Справа у тому, що російська митна служба проводила профілактичні заходи, пов'язані із підготовкою змін режиму митного адміністрування у разі, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС", - заявив Сергій Глальєв. Він наголосив, що у разі, якщо Україна таки матиме режим вільної торгівлі із ЄС, то "на українському ринку з'явиться величезна кількість європейських, турецьких товарів, які потім будуть перетікати до нас".

Київ розраховує підписати відповідну угоду наприкінці листопада у Вільнюсі під час саміту Східного партнерства.

Голова німецької групи радників при українському уряді Рікардо Джуччі сказав у інтерв'ю Німецькій хвилі, що "нинішні дії Росії лише вкотре підтверджують, що підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом - єдиний шлях вперед".

Водночас посол США в Україні Джеффрі Пайєт в інтерв'ю "Радіо Свобода" не зміг відповісти, чого більше у останньому торговельному конфлікті між Україною та Росією - політики чи економіки. Проте порадив Києву вирішувати подібні суперечки через інструменти у СОТ і рухатися у напрямку до зони вільної торгівлі із ЄС.

Поділитися новиною

Email Facebook Google+ Twitter