BBC Ukrainian

Головна сторінка > Новини

Т.Монтян: Тортури в міліції - це бізнес

17 лютий 2011 10:35 GMT
Адвокат Тетяна Монтян

Український адвокат Тетяна Монтян каже, що у міліцейських катуваннях утримуваних у СІЗО чи в‘язницях немає політичного підґрунтя: там б‘ють усіх. Так в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі правник прокоментувала скарги організації "Тризуб" на катування в СІЗО їхнього активіста, звинуваченого в нарузі над пам'ятником Сталіну.

Читати подробиці

За словами пані Монтян, міліціонери це робили і роблять, незалежно від того, яка політична команда у найвищій державній владі.

Т. Монтян: Все це саме роблять з усіма. Нічого особливого у ставленні до всіх цих "свободівців" і "тризубівців" немає.

Бі-Бі-Сі: Коли ви кажете, що немає нічого особливого, я веду мову про розповіді з їхніх вуст.

Т. Монтян: Я вам таких розповідей розкажу скільки завгодно, з доказами людей, які взагалі до політики ніякого стосунку не мають.

Бі-Бі-Сі: Тобто, ви би їм повірили, коли кажуть, що в міліції б’ють, наприклад?

Т. Монтян: Безумовно! Я навіть не сумніваюсь, що їх там лупцюють, як цуциків, знущаються, як хочуть. У нас з усіх так знущаються, незалежно від того, чи вони в "Тризубі", чи в "Свободі".

Бі-Бі-Сі: І ви вважаєте, що так завжди було?

Т. Монтян: Нещодавно, якщо ви пам’ятаєте, мене закрили у "обізянник" за те, що я намагалася не дозволити лупцювати, прикувавши наручниками, головою об батарею жінку літню, яка взагалі до політики ніякого відношення не має. Її просто спіймали на вулиці, затягнули в райвідділ, відлупцювали, як собаку, прикували наручниками. А за те, що я за неї заступилася, мене кинули в "обізянник". До чого тут "Свобода" з "Тризубом"? Це загальна практика поводження з українськими громадянами.

Бі-Бі-Сі: Пані Монтян, чи було трохи краще, коли була так звана помаранчева влада, коли оголошувалися принципи…?

Т. Монтян: Ні! Абсолютно все те саме. Незалежно від влади і її кольору на місцях у райвідділах робиться одне і те саме. І в тюрмах, і в зонах.

Бі-Бі-Сі: Але міліція це заперечує…

Т. Монтян: Те, що робиться у нас в тюрмах і в зонах, не залежить від кольору влади. Це залежить від конкретних людей, які там працюють. Для них це неабстрактне відновлення справедливості. Для них це не робота в правоохоронних органах… Насправді вони займаються тупим зароблянням грошей. Розумієте, значно більше можна виколотити грошей з людини, якщо людина знатиме, що коли вона не дасть гроші, то її лупцюватимуть, як собаку. Вона там може не вижити. Їх лупцюють не тому, що вони такі злі і погані, це просто робиться для того, щоб можна було поцупити набагато більше грошей, тому що люди бояться, що з ними там оце робитимуть. Це просто бізнес. Тут нема ніякої політики.

Бі-Бі-Сі: Давайте будемо говорити так. Скажімо, людину підозрюють в якомусь вчинку. Навіть припустимо, що це не кримінальний вчинок. І її б’ють. То теоретично є адвокат, ця людина може зняти побої, поскаржитися…

Т. Монтян: Та ви що? Не смішіть мої капці! По-перше, якщо там дійсно щось таке відбувається, швидше за все, адвоката не впустять. Або змусять людину взяти "ментівського" адвоката.

Бі-Бі-Сі: Зрозуміло, що ви називаєте це типовим явищем, і я підозрюю, що багато людей з цим погодяться, але чи не згодні ви, що ситуація з "Тризубом" і зі "Свободою" трошки інша…

Т. Монтян: Ні, абсолютно та сама! Нічого нового.

Бі-Бі-Сі: Наразі їх не звинувачують у карних злочинах, їх не звинувачують у злодійстві…

Т. Монтян: Слухайте, у нас неймовірну кількість людей лупцюють, ні в чому не звинувачуючи або вигадуючи якісь звинувачення. З них просто хочуть виколотити гроші. Все! Іншої мети у правоохоронців у нашій країні немає.

Бі-Бі-Сі: Тобто, використання міліції чи судів з політичною метою ви відкидаєте?

Т. Монтян: От подумайте самі, яку загрозу для влади можуть складати якісь малолітні недоумки? Я вам скажу – ніякої. Взагалі.

З Тетяною Монтян розмовляв Богдан Цюпин.

Поділитися новиною

Email Facebook Google+ Twitter