BBC Ukrainian

Головна сторінка > Новини

Керівник МВС визнав застосування тортур міліцією

29 квітень 2011 12:00 GMT

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов визнав, що співробітники міліції застосовують тортури до затриманих, аби покращити статистику розкриття злочинів.

Таку заяву міністр зробив після наради, що була присвячена дотриманню прав людини в установах МВС. Пан Могильов також каже, що тепер скеровуватиме своїх підлеглих на інші пріоритети:

"Що таке тортури і звідки це виникає? Ті критерії оцінки роботи міліції, які нині діють - зростання чи скорочення кількості злочинів та відсоток їх розкриття - ось вони і спонукають до цього. Коли головним є розкриття злочину, а у який спосіб - байдуже, то і працівники міліції були націлені на застосування тортур. А я сьогодні кажу: пріоритет у роботі міліції - не розкриття злочину, пріоритет - дотримання прав і свобод як потерпілого, так і обвинувачуваного. За такої ситуації мотивація для тортур зникне," - сказав міністр внутрішніх справ, якого цитує "Коммерсантъ-Україна".

Водночас Анатолій Могильов прогнозує, що при такій "зміні пріоритетів" статистика розкриття злочинів в Україні неодмінно погіршиться. Проте, за словами керівника МВС, це не означатиме, що міліція працює гірше, адже довіра населення до правоохоронців, які не вдаються до тортур, має зрости:

"Я наведу вам приклад: впродовж останніх років українська міліція забезпечувала розкриття злочинів на 60-70%. У Польщі частка розкритих злочинів - близько 40%. Але при цьому довіра до польської поліції у населення країни набагато вище, ніж в українців до української міліції. Чому? Напевне, тому що там вони дотримуються прав і свобод людини. От на це ми і налаштовуємо працівників, - будь яке порушення прав буде підлягати жорсткій перевірці".

Водночас правозахисники не дуже вірять у щирість намірів міністра.

Член Громадської ради при МВС, Володимир Чемерис, якого цитує "Коммерсантъ-Україна", каже, що ці заяви керівника відомства викликані невдоволенням президента від того, що у суспільстві набуває дедалі більшого резонансу випадки тортур у міліції:

"Могильов розуміє, що через низку резонансних справ під ним хитається крісло, і намагається такими заявами якось виправдати себе".

Раніше голова Української Гельсинської Спілки з прав людини Євген Захаров заявляв про зростання кількості випадків застосування тортур у міліції. За його інформацією, тільки від початку 2011 року у закладах МВС загинули 15 осіб, тоді як за даними самого відомства, у 2009 році кількість таких випадків дорівнювала 23, а у 2010 році - 51.

Поділитися новиною

Email Facebook Google+ Twitter