BBC Ukrainian

Головна сторінка > Політика

Кількість жертв лавини в Кашмірі зросла до 135

Facebook Twitter Google+
8 квітня 2012 09:51 GMT
Льодовик Сиачен

Кількість людей, які, ймовірно, загинули від сходження лавини у віддаленому регіоні Кашміру, зросла до 135, повідомляють у пакистанській армії.

Речник війська, генерал-майор Атхар Аббас розповів Бі-Бі-Сі, що після того, як у суботу військовий табір поблизу льодовика Сиачен накрило снігом товщиною 21 метр, досі невідомо про долю 124 пакистанських військових та 11 цивільних.

Раніше він казав, що лавиною накрило 100 солдатів та 11 цивільних.

Рятівники досі не знайшли нікого, кому б вдалося вижити. В суботу ввечері через темряву і погану погоду пошуки призупинили з наміром відновити в неділю вранці.

Лавина зійшла на військовий табір, розташований на гірському пасмі Каракорум у Гімалаях.

За цю територію сперечаються Індія та Пакистан, які відправили сюди тисячі військовослужбовців.

Довготривала операція

Лавина зійшла на базу в районі Ґаярі близько 6.00 ранку за місцевим часом і накрила площу близько одного квадратного кілометра.

Солдати, які належать до Північного полку легкої піхоти, відпрацьовували на навчаннях операції в горах, у тому числі порятунок під час лавин.

Військові кажуть, що їхнім "пріоритетом є рятування життів", і на допомогу рятівникам спрямовано гелікоптери, собак-шукачів та солдатів.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Ісламабаді Орла Ґерін розповідає, що в такому віддаленому районі проводити рятівну операцію особливо складно, однак певні надії є на погоду, яка має поліпшитися і полегшити операцію.

За словами генерал-майора Аббаса, лавина була "дуже масивна" і безпрецедентна за своїми масштабами операція може тривати кілька днів.

Він каже, що з жодним із завалених снігом солдатів немає зв’язку.

"Надто рано говорити, скільки вижило і скільки тіл знайдено", - сказав він у суботу.

Хоча лавини в цьому районі бувають регулярно, генерал каже, що зазвичай вони трапляються поблизу "передових баз" на вищих висотах, де розміщуються лише кілька десятків військових.

Він твердить, що під снігом опинилося так багато людей, тому що ніхто не очікував, що лавина зійде поблизу табору.

2010 року від лавини загинули 24 пакистанські військові. До сьогодні цей випадок вважали найбільшим за кількістю жертв.

Кашмір було поділено між Індією та Пакистаном з 1947 року.

Не зумівши домовитися про статус території дипломатичними заходами, ці країни двічі вели війну.

Льодовик Сиачен відомий як найвища у світі точка, де ведуться бойові дії. На висоту до 6700 метрів солдатів доправляють канатними дорогами. Однак більшість військових померли тут не від бойових ран, а від суворих погодних умов.

Поділитися новиною

Email Facebook Google+ Twitter