BBC Ukrainian

Головна > Політика

Азаров: розірвати газовий контракт через суд неможливо

Facebook Twitter Google+
29 травня 2013 12:30 GMT
Микола Азаров

Прем'єр-міністр Микола Азаров каже, що газову угоду, укладену з Росією попереднім українським урядом, можна розірвати лише шляхом переговорів.

Про це прем'єр-міністр заявив у вступному слові на засіданні уряду, повідомляє Урядовий портал.

"На думку експертів-юристів, внаслідок зради попереднім керівництвом держави національних інтересів, контракт складений настільки вигідно для Росії й настільки невигідно для України, що розірвати його іншим методом ніж переговорним не вбачається можливим", - сказав пан Азаров.

Водночас, за словами прем’єра, оплачувати судові витрати за спробу розірвати газовий контракт "означало б нанести черговий удар по українських громадянах".

Україна добивається перегляду газових контрактів 2009 року з Росією. Вона вважає ціну на газ завищеною, а на транзит – заниженою.

У березні український юрист Станіслав Батрин звернувся із позовом до Кабміну щодо визнання недійсними газових контрактів між "Газпромом" та "Нафтогазом України".

"Страшилки" від журналістів

Голова українського уряду також звинуватив опозицію у поширенні "брехливої інформації" про бездіяльність уряду щодо газового питання.

"Усі три роки кожна зустріч на вищому рівні – між президентами України і Росії, прем’єр-міністрами, профільними міністрами - починалася і закінчувалися нічим іншим, як вимогою української сторони переглянути укладений Тимошенко газовий контракт", - сказав Микола Азаров.

Микола Азаров також закликав українців вірити лише офіційній інформації Кабінету міністрів, бо журналісти, на його думку, далеко не завжди правдиво інформують українців.

"Раз у раз громадян лякають "таємними зловмисними планами" влади. То нібито тарифи збираються підвищувати, то зарплати бюджетникам зменшити. Остання "страшилка" - це нібито підвищення акцизів на автомобільне пальне наполовину", - сказав прем’єр.

Поділитися новиною

Email Facebook Google+ Twitter