Останнє поновлення: Субота, 21 листопад, 2009 p., 18:01 GMT 18:01 за Києвом

Олег Рибачук: Ми рано розслабилися

Медіаплеєр

Олег Рибачук

Олег Рибачук пішов з політики

Гостем п’ятничної програми Бі-Бі-Сі напередодні 5-тої річниці подій, які отримали назву Помаранчевої революції, був активний організатор тих подій, колишній близький соратник Віктора Ющенка Олег Рибачук, який певний час був головою секретаріату президента і координував політику європейської інтеграції.

Програму з паном Рибачуком, який зараз веде громадську діяльність у неурядових організаціях, вів Богдан Цюпин.

Пан Рибачук каже, що такого ентузіазму, як був 2004-го року, більше не буде, що політики запам’ятали, що таке тисячі людей на Майдані і, що «вони цього бояться».

Кожен політик у кошмарному сні бачить новий Майдан.

Олег Рибачук

На його думку, серед нинішніх кандидатів на посаду президента немає чітко проєвропейського кандидата, а є лише «умовно проєвропейські».

На думку пана Рибачука, ані Ющенко, ані Тимошенко «не були європейськими політиками», а лише «позиціонувалися, щоб виборець відрізняв їх від Януковича»:

«Я відчув, що євроінтеграція абсолютно не цікавила прем’єра Тимошенко і, як це не було для мене шокуючи, президента Ющенка. Потрібно було робити європейські реформи. Це треба було просто робити, але я зрозумів, що коли доходить справа до реальних речей, тут вступають інтереси бізнесу, який бачить, що це ще ранувато.»

Безробіття, бідність, хаос – ось результат вашої революції.

Слухач

В чому розчарування?

О. Рибачук: «Ми рано розслабилися. Не можна просто обрати когось на посаду і вважати, що справу зроблено».

Що зробив Майдан?

«Майдан створив такі умови, що Ющенко скоріше за все не виграє другий термін, бо він не виконав обіцянок. Наша задача, щоб цей вибір ніхто не сфальшував».

Клацнути Думки на Форумі

Український народ вірив в те, що обіцялось, але крім цих грандіозних виступів наших вождів ми нічого не отримали.

Слухач

Ющенко-Тимошенко

Пан Рибачук назвав протистояння між Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко «найбільшою трагедією не тільки Помаранчевої революції, а України після Помаранчевої революції». Він каже, що стосунки між ними ніколи не були теплими, але вони діяли як політики, вони розуміли, що разом вони діяли ефективніше:

«Вони пройшли складну політичну роботу. Реально перемога відбулася завдяки цим двом лідерам.»

Чи були «помаранчевими» лідери?

На думку пана Рибачука люди були більш помаранчевими, ніж самі лідери:

«Люди очікували негайної зміни влади, що суди будуть відстоювати інтереси громадян, що будуть реформи, що життя зміниться. А виявилося, що ніхто реально і не ініціював системного підходу наближення до Європи».

Чи платили людям гроші за Майдан?

«Неможливо було за гроші тримати людей стільки часу. Але, можливо, партійні структури допомагали добратися людям до Києва. Фінансування йшло, але воно йшло з різних джерел.»

«Це – чудо, що Майдан відбувся без жодної провокації. Майдан пройшов як мирна акція. Це щось, що вразило світ. Ми можемо досі щиро і гордо пишатися цим досягненням.»

«Називати це підготовленої і проплаченою акцією можна, але коли були спроби зробити інший Майдан – духу Майдану не було».

Напишіть нам

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS