Бі-Бі-Сі МІЙ СВІТ - ваш світ

Запуск нового вебсайту
Image caption Запуск нового вебсайту

У день запуску нашого нового вебсайту, Бі-Бі-Сі МІЙ СВІТ, голова Української Служби Бі-Бі-Сі Мачек Бернат-Рещинський розповідає про перші десять років інтернетної присутності Бі-Бі-Сі українською мовою.

Якщо ви читаєте ці рядки, значить, ви вже знайомі з нашим новим вебсайтом. Технічно він був запущений 19 листопада – це те, що наші Інтернетні мудреці називають «м’яким запуском», така собі скромна інавгурація, без особливої помпезності чи церемоній, яка надала нам час підчистити деякі проблеми.

Офіційний запуск

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Церемонія відбулася 4-го грудня, коли британський посол в Україні пан Лі Тернер офіційно і символічно оголосив цей новий вебсайт відкритим.

Нам дуже приємно мати посла Її Величності в Києві серед наших прихильників та читачів, проте всі ви, хто заходить на наш сайт, так само важливі для нас, і ваша думка стосовно нашої роботи, включно з цим вебсайтом, нас дуже цікавить (внизу цієї сторінки ви навіть знайдете спеціальне місце, де можна безпосередньо висловити свою думку).

Не дивно, що більшість наших найбільш відданих слухачів вже поділилися з нами своїми міркуваннями стосовно нового вебсайту – і позитивними, і негативними. Перш ніж перейти до обговорення цього, дозвольте згадати трохи історії, а саме дуже скромний початок нашого інтернетного життя приблизно 10 років тому.

Image caption Вибори 1999 року

Інтернет- початки

Перші вебсайти Всесвітньої Служби Бі-Бі-Сі з’явилися в Інтернеті у 1996 році. Більшість тих сторінок не мали майже нічого, крім електронної адреси та подекуди фотографії керівника. Навіть коли ми почали публікувати фотографії на наших вебсторінках, поновлювати їх вдавалося хіба що раз на день у найкращому випадку.

Однак вебсайт Української Служби Бі-Бі-Сі був досить амбітним для свого часу: у нас можна було побачити не лише тексти і фотографії, а й також інколи послухати тижневі радіопрограми.

Тоді та й впродовж майже цілого свого життя наш вебсайт завдячував своїм виживанням насамперед відданості нашої команди, а не інвестиціям в його розвиток.

Дуже часто численні веб-сторінки готував лише один продюсер самотужки, якому доводилося проводити довгі години, схилившись над клавіатурою комп’ютера, і публікувати новинні історії одна за одною, з енергією і завзяттям.

Image caption Вибори 2004 року

Фінансування

Наш вебсайт часто готувався, згідно з англомовним прислів’ям, «on the shoestring», себто на копійчані витрати. Чому? Наша організація, яку фінансує громадськість і яка рахує кожну витрачену копійку, донедавна не вважала поширення Інтернету в Україні достатнім для того, щоб виправдати інвестиції в нашу Інтернету продукцію. Тепер це змінилося. Дедалі більше людей в Україні мають доступ до інтернетного зв’язку, навіть мобільного. Ми таким чином здобули більшу підтримку і перегрупували наші скромні ресурси, щоб спрямувати більше зусиль на Інтернет. Чому?

Просто кажучи, тому що ви, наші шановні відвідувачі, тепер це читаєте, чи не так? Ми просто йдемо за вами – з нашими пропозиціями на тих платформах, що найбільше пасують до вашого зайнятого життя.

Доля радіо

Звісно, ми не відмовилися і не відмовимося від радіо. Навпаки, готуйтеся до нашої нової захоплюючої ранкової програми, яка вийде в ефір наступної весни.

Проте сучасна Україна йде шляхом решти Європи у тому, як люди використовують засоби масової інформації, і уникнути цього не можна. Наше нещодавнє рішення відмовитися від новинних радіо бюлетенів, які виходили в ефір щогодини, є безпосереднім наслідком результатів опитування нашої аудиторії: у 21му столітті дедалі менше людей готові збиратися навколо радіоприймача, щоб слухати останні новини. Краще це чи гірше, але у наші дні інформацію споживають, як правило, наодинці, малими дозами, і в різний час дня та ночі. Ви, наша аудиторія, знову і знову кажете нам: ми хочемо чути новини, важливі для нас, тоді, коли це нам потрібно, і там, де ми перебуваємо у цей час.

Нові платформи

Image caption Тема газу зі сторінок не зникне

Ось чому відтепер наш інформаційний продукт можна читати і слухати не лише на радіо та Інтернеті, а також на мобільному інтернетному зв’язку за адресою bbc.ua/mobile.

Саме тому ми назвали цей новий вебсайт Бі-Бі-Сі Мій Світ. Ми сподіваємося, що ви сприйматимете цей вебсайт, як ваш власний, дотичний до вашого світу. Ми дуже пишаємося нашими досягненнями у минулому, проте це фактично новий вебсайт, який пропонує ціле розмаїття інформаційних засобів, включно з короткими спортивними відео кліпами, подкастом, а також текстовими версіями наших найцікавіших інтерв’ю, блогів, новинами з України та світу, фото галереями та навіть сторінкою останніх заголовків усіх головних українських вебсайтів. Ми знаємо, що для наших слухачів ми є лише одним з джерел інформації, хоча, можливо, одним з не багатьох, де нема реклами!

Новий стиль

Ми також усвідомлюємо, що зміни подобаються не всім. Ми сприймаємо ваші дописи на зразок: «Що ви зробили з вебсайтом?!» - як ознаку того, що ви вже вважаєте цей вебсайт своїм власним. Це правда, що наш вебсайт відповідає новому стилю корпорації Бі-Бі-Сі, але неправда, як здалося одному нашому користувачеві, що це копія вебсайту Російської Служби Бі-Бі-Сі. Ми можемо з гордістю сказати, що користуватися нашим вебсайтом набагато простіше, а крім того, наш вебсайт насамперед пропонує оригінальні новини про Україну та її місце в світі. Завдяки новим технологіям, на зразок RSS feeds, вам не треба навіть заходити на наш вебсайт, щоб отримувати наші заголовки головних новин.

У 2006 році газ залишався найчастіше згадуваною темою…

Так само як і на радіо, адже більшість наших слухачів налаштовуються на наші програми через хвилі наших партнерів, ЕРА FM , ми співпрацюємо і з низкою потенційних веб-партнерів в Україні. Отже, ви зможете побачити матеріали Бі-Бі-Сі і на інших гарних вебсайтах.

Врешті-решт будь-який вебсайт є лише настільки гарним, наскільки гарні стосунки він спромігся розвинути із користувачами. Ми не скаржимося, але ви, наша аудиторія, розташовані у найрізноманітніших куточках світу. Більшість з вас мешкають в Україні, але багато хто – в Америці та Західній Європі. Багатьом з вас або менше 35 років, або більше 50. Більшість з вас – то чоловіки, але жінки становлять понад третину нашої аудиторії. Ясна річ, ваші інформаційні потреби і очікування є дуже розмаїтими.

Ми вважаємо своїм обов’язком надавати вам послуги, як єдиній аудиторії, об’єднаній спільною мовою, проте безумовно, якщо ви не спілкуватиметеся з нами і не висловлюватимете свою думку на форумах, електронною поштою та через зворотній зв’язок, якщо ви не розповідатимете нам, яким хочете бачити цей вебсайт, ми не зможемо виправдати ваші сподівання. Отже, давайте разом зробимо БІ-БІ-СІ МІЙ СВІТ по-справжньому вашим!