Легендарного 'Чорного принца' знайшли біля Балаклави

Принц, також відомий як Чорний принц
Image caption Принц, також відомий як Чорний принц

Українські археологи встановили місцезнаходження уламків британського корабля, який затонув під час Кримської війни в 19 столітті.

Фрегат-пароплав "Принц", також відомий як "Чорний принц", зник під час потужного шторму неподалік кримського міста Балаклава зі 150 членами екіпажу на борту у листопаді 1854 року. Його місцезнаходження з того часу залишалось загадкою.

Читати: Археолог Сергій Воронов про знахідку "Принца" й інші скарби

Те, що Принц затонув, в той час мало великий вплив на подальші дії Британії не лише через загибель моряків, але ще й тому, що на борту корабля були тисячі зимових військових форм для вояків, які страждали від лютих морозів під час війни проти Російської імперії.

Хоча й раніші підводні експедиції знаходили певні уламки корабля, це вперше, коли археологам вдалось надати артефакт, який чітко вказує на фрегат "Принц". Сергій Воронов з Української академії наук та керівник експедиції каже, що дайвери знайшли фрагмент тарілки з капітанської кают-компанії минулого літа.

Після кількох місяців скрупульозної чистки стала помітною назва компанії-власника "Принца" - the General Screw Steam Shipping Company. Тепер пан Воронов та його колеги намагаються привернути увагу світової спільноти, щоб розвідати ще один корабель, який затонув під час Кримської війни і є практично неушкодженим.

"Принц" зник під час шторму неподалік міста Балаклава під час історичної облоги Севастополя, який на той час був частиною Російської імперії, а зараз розташований в Україні. Трагедія викликала хвилю обурення в Британії, оскільки війська страждали від лютих морозів, і серед них швидко поширювались хвороби.

Кримська війна тривала з жовтня 1853 до лютого 1856 років. У ній Росія боролась з Британією, Францією, Османською імперією та Сардинським королівством. Її часто називають першою сучасною війною.