Останнє поновлення: Субота, 8 травень, 2010 p., 16:30 GMT 19:30 за Києвом

Д. Малаков: історія з позицій нації

Медіаплеєр

Гостем п’ятничної програми Бі-Бі-Сі у дні, коли в Україні відзначають День Перемоги 9 травня, був відомий київський історик Дмитро Малаков, працівник Музею історії Києва і знавець Другої світової війни.

Пан Малаков каже, що для України Друга світова війна «почалася 17 вересня 1939 року, коли Київський особливий військовий округ було перейменовано на Український фронт і того ж дня він рушив через Збруч визволяти Західну Україну».

А закінчилася війна для України, на думку пана Малакова, 2 вересня 1945 року, «коли українець, генерал-лейтенант Дерев’янко підписав акт капітуляції Японії».

Ведучий програми Богдан Цюпин запропонував панові Малакову прокоментувати думку міністра освіти Табачника, який каже, що «головна проблема викладання історії в тому, що вона подається етноцентрично». Натомість пан Табачник пропонує подавати історію України як «сукупність подій на цій території».

Пан Малаков каже, що історія повинна викладатися «з позицій своєї нації, а не територіально».

У програмі пан Малаков також розповів як радянські війська замінували Київ і, як німці намагалися розмінувати громадські будівлі.

Він каже, що радянські війська також замінували Хрещатик, де були будинки, в яких мешкала київська еліта, і готелі. Хрещатик почав вибухати 24 вересня 1941 року на п’ятий день окупації. Пожежа тривала тиждень. Потім у листопаді 1943, коли німці відступали, вони також висадили в повітря університет й інші будівлі.

Пан Малаков розповів, що під час війни з Києва виїхали 352 тисяч людей, 200 тисяч пішли до армії, а 400 тисяч залишилися без води і харчів в окупованому місті.

У програмі також йшлося про вояків УПА. Пан Малаков каже, що вояки УПА воювали за свою землю, за незалежність, і їх треба прирівняти до учасників Другої світової війни.

Напишіть нам

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS