В Україні можуть відключити "сірі" телефони

Переважна більшість мобільних телефонів Apple iPhone (еппл айфон) в Україні - незареєстровані, і їх можуть відключити вже найближчим часом.

Про це український державний центр радіочастот уже домовився з операторами мобільного зв'язку.

Image caption Більшість Ай-фонів в Україні під загрозою відключення

Але навіть несертифікований iPhone все ж таки можна легально ввезти в Україну.

"Ваш телефон знаходиться в сірому списку і через 3 місяці він буде відключений", - таке текстове повідомлення може отримати власник нелегально купленого телефону, запевняє речник українського державного центру радіочастот Євген Свірський.

Є.Свірський: "Кожен телефон має код IMEI. Їх однакових немає. Цей код знаходиться біля батареї, має 15-значне число".

Саме за кодом ІМЕЙ у центрі радіочастот і перевіряють, чи легальний телефон.

Фахівці радять перед купівлею нового мобільного апарату перевіряти, чи він зареєстрований. Якщо ж власник нового телефону не перевірив легальність своєї нової покупки, або свідомо купив його на "сірому" ринку, - телефон відключать.

Таким чином центр радіочастот веде боротьбу із продажем нелегальних мобільних телефонів, хоча їх в Україні не так і багато.

Переважна більшість магазинів продають телефони легально. Тож купити так званий "сірий" або крадений мобільний можна переважно з рук.

Найбільше сірий список стосується телефонів марки Еппл (iPhonе), тому що вони не сертифіковані на території України, а значить - нелегальні.

Користуватись iPhone можна, якщо він ввезений з-за кордону для власних потреб. Кожна людина має право ввезти 2 телефони, тоді законодавство дозволяє реєструвати телефон незалежно від того, чи він сертифікований.

Для того, щоб iPhone справно працював на території України, його необхідно зареєструвати у центрі радіочастот.

"Якщо є декларація, то власнику потрібно надіслати її листом до нас із проханням включити код ІМЕІ", - розповідає Євген Свірський з центру радіочастот.

Але незважаючи на те, що продаж iPhone заборонений фірмою Еппл, ці телефони можна легко придбати і в інтернеті, і в спеціалізованих магазинах просто у центрі української столиці.

В офісі компанії Еппл говорять, що телефони досі не ліцензують, бо український ринок вважається недостатьно привабливим для розвитку бізнесу.