Останнє поновлення: Неділя, 1 серпень, 2010 p., 16:00 GMT 19:00 за Києвом

Є. Дулуман: Більшість попів в Бога не вірять

Медіаплеєр

Гостем інтерактивної програми Української Служби Бі-Бі-Сі був 83-річний доктор філософських наук і атеїст Євграф Дулуман, який свого часу навчався в духовній семінарії.

Ще порівняно недавно в Україні кар'єру могли зробити лише атеїсти й комуністи. Нині важко собі уявити можновладця, який не ходить до Православної церкви одного чи іншого патріархату.

Чому так стрімко забувся матеріалізм? Чому візити різних церковних діячів викликають такий ажіотаж?

Повернення релігії трохи не в кожну сферу життя світської країни, якою Україна досі є, - це прогрес чи крок назад?

Клацнути Виклад розмови з паном Дулуманом читати тут

Бі-Бі-Сі: На світі майже сім мільярдів людей, чи є на світі ще один Євграф Каленикович Дулуман?

Є. Дулуман: Кожна людина індивідуальна, неповторна, тому я себе теж вважаю єдиним і неповторним. А що стосується прізвища, то ще одного Дулумана Євграфа Калениковича дійсно немає.

Я виріс у сім’ї, хоча й не віруючій, але всі свята ми відзначали, вдома були ікони…А коли я був у восьмому класі, то почав зустрічатися з одним священиком, ми з ним дискутували про питання релігії, Бога, замогильне життя і світогляд. Священик дав таку прагматичну рекомендацію: хочеш знати правду про світогляд – іди в духовну семінарію.

Я вступив у духовну семінарію, коли мені ще не було 18-ти років, потім продовжив навчання у духовній академії. По закінченні, одержавши вчений ступінь, я в 24 роки пішов на роботу в Саратовську духовну семінарію, доцентом і заступником інспектора. Священиком я не був, тому що в мене вже на останньому курсі духовної академії почали закрадатися сумніви… Вивчивши релігію в семінарії та академії, я дізнався правду про неї. А моя правда про релігію полягала в тому, що ніякої такої правди там немає. Я написав заяву на ім’я патріарха, де сказав, що іду, мовляв, від вас, тому що у вас тут правди немає, і ніколи більше не повернусь.

Напишіть нам

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS