В Україні буде свій IPad. Деталі - китайські

  • Ганна Кундіренко
  • Бі-Бі-Сі, Київ

Невдовзі на ринку з'явиться перший вироблений в Україні мобільний інтернет-планшет під назвою ImPad ( "Імпед"). Це аналог відомого Apple iPad.

Підпис до фото,

Так виглядає український ImPad ( "Імпед")

Виробники обіцяють, що коштуватиме пристрій трохи дешевше, ніж його аналоги. Водночас вони визнають, що переважно усі компоненти планшету - китайського виробництва.

Навіщо людям iPad

Планшетними комп'ютерами називають різновид ноутбуків, якими керують без допомоги клавіатури. Найчастіше для цього використовують сенсорний екран, а вводити інформацію можна пальцями. Порівняно зі стандартними ноутбуками, вони довший час можуть працювати автономно. Вони малі за розмірами і легкі. Олександр Костюк, один з розробників українського варіанту планшету, сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що планшетні комп'ютери в першу чергу вони призначені для того, щоб людина у подорожі, відпустці чи відрядженні мала змогу прочитати пошту, поспілкуватися, почитати електронну книгу, розважитись, продивитись свої електронні документи у Word, Excel.

Apple була не першою

Планшетні персональні комп'ютери відомі вже давно, кажуть фахівці, однак особливо популярними вони стали після появи планшету iPad від компанії Apple.

Підпис до фото,

iPad - попередник українського

Компанії-конкуренти почали пропонувати свої версії цього продукту, і, аби привернути увагу споживача, почали додавати до назви уже відому на ринку частинку "Pad".

Видавець спеціалізованої преси в галузі інтелектуальних технологій Еліна Шнурко-Табакова каже, що дуже часто однакові прилади продаються під різними брендами.

"Це не український винахід. В усьому світі так робиться. Конкуруючі компанії можуть замовляти виробництво своїх продуктів у того самого китайського виробника, а потім просто брендити під своє ім'я, під свою компанію".

Схожим шляхом, запевняє експерт, ідуть і українські розробники мобільних планшетів:

"Якщо говорити про український iPad, то тут дуже просто робиться - купується той iPad, ціна на який від шестисот до тисячі доларів, завантажуєтся український софт, і ви отримуєте український iPad. Далі компанії вже розробляють свої рішення. В будь-якому разі вони намагаються наздогнати цей бренд, який уже став законодавцем у цій галузі".

Всі деталі з Китаю

Компанія-розробник українського варіанту Айпед, який отримав назву Імпед, визнає, що на цьому етапі практично усі його компоненти - неукраїнського виробництва, переважно китайські. На українських фахівців же припадає складання, тестування та розробка окремих програм, - підтверджує директор департаменту комп'ютерних систем "Навігатор" Олександр Костюк.

"На сьогодні практично все електронне виробництво зосереджене у Китаї. Але ми можемо вкладати у це українські мізки і давати робочі місця для складання цих пристроїв, а також для розробки, тестування, написання якогось програмного забезпечення".

Для споживача ж одним із найбільш вагомих аргументів на користь купівлі того чи іншого мобільного пристрою може стати його ціна. Розробники українського варіанту iPad обіцяють, що він коштуватиме трохи дешевше за його аналог від Apple - у межах 600 доларів.

Експерт Еліна Шнурко-Табакова пояснює, на чому можна заощадити:

"По-перше, Apple вкладає дуже багато у бренд. Він претендує на те, що він є виключним продуктом на ринку. А бренд завжди коштує дорожче. По-друге, це програмне забезпечення. Якщо це безкоштовна система - це одна ціна, якщо це Windows - це інша ціна".

Чи буде попит на український продукт

Після початку фінансової кризи в Україні кількість компаній, що збирали персональні комп'ютери, значно скоротилася. Однак експерти прогнозують, що українське виробництво може бути досить успішним і прибутковим - якщо подібні продукти матимуть стабільний попит.

Втім, намагатися створити свій ексклюзивний продукт навряд чи варто, кажуть фахівці, це занадто дорого. А от впровадження уже існуючих досягнень і їхній сервісний супровід - справа досить перспективна.

Еліна Шнурко-Табакова: Я вважаю, що для України найбільш правильне майбутнє у цьому сенсі - не намагатися зробити свій дуже дорогий ексклюзивний продукт, який буде конкурентним на світовому рівні. Шлях України - правильно використовувати ці досягнення, впроваджувати їх у виробництво, навчання. І якщо такі програми впроваждення працюватимуть, то сервіси з їхнього обслуговавання дадуть дуже багато робочих місць.