'Польща вплине на Брюссель у питанні України'

Прем'єр-міністр Микола Азаров обговорив у Варшаві план безвізового перетину кордону між Україною та ЄС, підготовку до Євро 2012, а також болючі питання для польських підприємців.

Він зокрема зустрівся зі своїм польським колегою Дональдом Туском і президентом Польщі Броніславом Коморовським.

Після зустрічі з керівником польського кабміну, пан Азаров підтвердив, що Київ і надалі зацікавлений в інтеграції у ЄС:

"Ми підтвердили взаємну зацікавленість в наповненні процесу європейської інтеграції України. Це передусім переговори щодо угоди про асоціацію, включно зі створенням всеохоплюючої зони вільної торгівлі, виконання порядку денного Україна – ЄС, підготовка та схвалення плану дій із запровадження безвізового режиму короткотермінових поїздок громадян України до ЄС".

Дональд Туск підтвердив, що Польща намагатиметься вплинути на Брюссель з метою полегшення громадянам України умов перетину кордону. На його думку, польсько-українські відносини останім часом розвиваються дуже динамічно.

Бізнесмени нарікають

Image caption Дональд Туск

Тим часом польські бізнесмени, які вклали гроші в українську економіку, нарікають на погіршення умов ведення бізнесу в Україні. Однак, пан Азаров наголосив, що до кінця року Україна поверне польським підприємцям заборгований їм податок на додану вартість.

Йдеться про великі суми, які Україна зобов’язалася повернути польським підприємцям за товари виготовлені на її території. Лише одній польській фірмі "Барлінек", яка має свій завод у Вінницькій області, Україна заборгувала кілька десятків мільйонів злотих. Пан Азаров обіцяв також, що з нового року його уряд запровадить автоматичне повернення податку на додану вартість підприємцям. Якщо слова українського прем’єра стануть дійсністю, а чимало польських підприємців у цьому сумніваються, то польський бізнес більш рішуче заходитиме в українську економіку.

Політики обох держав висловили також задоволення щодо темпів підготовки до Євро 2012. Міністр спорту та туризму Польщі Адам Гєрш та український віце-прем’єр Борис Колесніков підписали план спільних дій до і під час чемпіонату. Жодних несподіванок у документі немає. Поляки і українці переконані, що в Україні і Польщі по чотири міста матимуть можливість приймати найкращі національні команди Європи.

Польські експерти з питань східної політики останім часом дедалі частіше звертали увагу на те, що уряд Дональда Туска, на відміну від своїх попередників, більше уваги приділяє поліпшенню відносин з Росією, за рахунок тісного співробітництва з Україною.