Анна Нетребко боїться радіації

Анна Нетребко Копирайт изображения Reuters
Image caption Анна Нетребко сказала, що не зможе ідеально виступити

Дві зірки славетної Нью-Йоркської Метрополітен-опера відмовились від участі у гастролях в Японії, посилаючись на побоювання щодо рівнів радіації після аварії на атомній електростанції у Фукусімі.

Сопрано Анна Нетребко та мальтійський тенор Жозеф Каллеха в останню хвилину оголосили, що не братимуть участі в гастрольному турі, незважаючи на запевнення, що їхати в Японію безпечно.

В оприлюдненій заяві Метрополітен-опера твердить, що була змушена знайти заміну.

Внаслідок землетрусу та цунамі 11 березня загинули приблизно 25000 людей.

Постраждала також атомна електростанція у Фукусімі на північ від Токіо, що призвело до витоків радіації.

Відлуння Чорнобиля

Метрополітен-опера сказала, що запросила експерта з питань радіації, щоб переконати членів компанії, що небезпеки їхньому здоров'ю не буде.

Народжена у Росії у Краснодарі Анна Нетребко залишилась непереконаною. Метрополітен-опера пов'язує її рішення "з емоційним навантаженням, оскільки вона пережила чорнобильську трагедію".

"Вона відчула, що не зможе ідеально виступити, тому не хоче розчарувати її японських прихильників", - ідеться далі у заяві.

Сопрано Маріна Поплавская візьме участь в турі з 4-го по 19-те червня замість Нетребко.

Віденський хор хлопчиків, Ліонський оркестр та Штутгартський камерний оркестр також раніше скасували свої гастролі до Японії після катастрофи у березні.

Втім, так вчинили не всі виконавці. Минулого місяця легендарний Пласідо Домінго виступив в Японії, і згодом надав пожертву у розмірі $200000 на порятункові операції.