Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Соколовський знає, що запитати у росіян про газ

Богдан Соколовський, колишній радник президента Віктора Ющенка і уповноважений з енергетичних питань, в інтерв’ю BBC.ua сказав, що на суді, де слухається "газова справа" Юлії Тимошенко, зараз найважливіше почути російську сторону. За словами Богдана Соколовського, якби він сам мав можливість поставити таке питання, то воно було б про те, "звідки взялась ціна газу 450 доларів як базова, звідки формула, і звідки інші умови, зокрема, транзитна ставка, штрафні санкції".

"Наскільки щойно тепер розумію ситуацію, і Дубина, і Діденко сказали, що це був мало не ультиматум російської сторони. Якщо так, то треба у російської сторони перевірити – ультиматум чи ні?", - сказав Богдан Соколовський.

"Шукати винних тільки в себе - велика помилка", - заявив колишній президентський радник.

Печерський районний суд Києва вирішив застосувати щодо колишнього уповноваженого президента Богдана Соколовського примусове доставлення до суду для надання показів як свідка у справі колишнього прем’єра Юлії Тимошенко.

Коментуючи BBC.ua це повідомлення, Богдан Соколовський заявив, що зараз лікується "далеко за Києвом", а також заємається обов'язками помічника депутата.

"Я в суді був, здається, ще 6-го числа. Тоді, коли мене в черговий раз запрошували по телефону, чи викликали, як вони так називають…я простояв три години. Мені важко стояти. І нікому не був потрібен". "Потім другий раз я був 10 числа. Заніс заяву, що у зв’язку з погіршенням стану здоров’я від’їжджаю на лікування", - сказав Богдан Соколовський.

"Тому речі, які ставлять на голову всю мою родину і мене самого, мене дивують", - підкреслив колишній радник президента Ющенка.

"Я не є визначальним свідком", - сказав пан Соколовський.

BBC.ua також спитала Богдана Соколовського про те, наскільки можуть бути успішними переговори за газовою тематикою, які Україна здійснює саме зараз у Москві.

"Саме зараз серйозних змін не буде. Якщо будуть – то косметичні, не більше", - сказав Богдан Соколовський. Він також додав: "думати, що чогось доб’ється Бойко… це була б дуже велика несподіванка".

З Богданом Соколовським розмовляв кореспондент Бі-Бі-Сі Альбій Шудря. Більш повна версія інтерв'ю в аудіоформаті.

Суд у справі Юлії Тимошенко також викликає свідком міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

Міністр, який в понеділок представляв на переговорах у Москві нові пропозиції щодо постачання газу Україні, 5 серпня вже побував на судовому засіданні. Однак,за його ж словами, тоді ще не давав свідчень у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо укладення газових контрактів з Росією.

За повідомленнями з Печерського суду, у понеділок там вже вшосте відмовили в клопотанні змінити запобіжний захід і звільнити з під арешту Юлію Тимошенко.

На переконання судді, в заявленому клопотанні не міститься додаткових підстав для звільнення Тимошенко.

Захист Юлії Тимошенко виходив з клопотанням про передачу Юлії Тимошенко на поруки.