Бирючий 014 - простір свободи і мистецтва

На острові Бирючий в Азовському морі відбувся дев'ятий сезон міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва "Бирючий 014".

биручий 014
Підпис до фото,

Дев'ятий сезон міжнародний симпозіум сучасного мистецтва "Бирючий" відбувався з 3 по 21 вересня на острові Бирючий в Азовському морі. На фото - робота "Відкрита галерея" від "Відкритої групи" зі Львова.

Підпис до фото,

Організатори кажуть, що ухвалили тверде рішення проводити "Бирючий 014", незважаючи на численні застереження, як символ того, що Україна не здається на усіх фронтах і свідчення того, що культурний процес не повинен зупинятися у будь-якій ситуації. На знімку - "Декорація" Антона Лапова і Євгена Королетова із Луганська.

Підпис до фото,

"Ми на своїй українській землі. Робимо те, до чого готувалися і що любимо. Особисто мені було б соромно панікувати і відмовлятися від проекту тільки тому, що хтось з незмінною підлістю намагається насильством зламати мою країну", - прокоментував свою позицію комісар проекту Геннадій Козуб. Вгорі "Кавички" Назара Білика з Києва.

Підпис до фото,

Експозиції відбувалися на території бази "Золотий берег" - як у приміщеннях, так і просто на узбережжі.

Підпис до фото,

Робота "Порошок" Дмитра Федорова із Москви.

Підпис до фото,

Ще один учасник симпозіуму із російської столиці - Юрій Шабельников. На фото - його робота "Нова археологія".

Підпис до фото,

У проекті цього року взяли участь понад 50 художників старшого і молодшого поколінь з України, Росії та Італії.

Підпис до фото,

"Просьба предметы личной гигиены и туалетную бумагу в унитаз не выбрасывать" Олексія Сая з Києва.

Підпис до фото,

"Бирючий 014", за словами організаторів, вийшов несхожим на усі попередні сезони проекту, адже він раптово перетворився на прикордонну територію. У змінених реаліях симпозіум не лише зберіг статус простору свободи і консолідації, а й став втіленням віри у завтрашній день і у здатність мистецтва впливати на нього. На фото - перформанс від київської групи GAZ, до складу якої входять Василь Грубляк та Олексій Золотарьов.

Підпис до фото,

"Алилуйя!" від Володимира Гулича, Насті Лойко (Запоріжжя), Дмитра Дульфана та Олексій Чіпігіна (Одеса). Усі фото надані ВВС Україна "Союзом дослідників сучасного мистецтва". Авто знімків - Анна Бекерская.