знесено пам'ятники
Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У Чернігові зняли пам'ятники комуністичним діячам

В Чернігові демонтували кілька пам'ятників радянським діячам.

На Алеї Героїв в центрі міста погруддя стояли десятиліттями. Місцеві комуністи по кілька разів на рік урочисто покладали квіти до постаментів.

Ідею щодо знесення погрудь висловили громадські активісти Чернігова. Наприкінці 2014-го року це питання почали жваво обговорювати мешканці міста.

Молодь здебільшого висловлювалась за знесення пам'ятників. Думки людей старшого покоління розділились: одні категорично виступали проти, інші підтримували ідею, але просили зробити це цивілізовано.

Рішення про те, що пам'ятники діячам радянської доби треба прибрати з центру Чернігова, ухвалили учасники смолоскипної Ходи 29-го січня 2015-го року, яка відбулась в місті на честь Героїв Крут. Але тоді вирішили дати владі тиждень часу, аби погруддя акуратно демонтували.

Час пройшов, погруддя на постаментах так і залишались стояти. А під час останньої прес-конференції мер Чернігова, дав зрозуміти, що міська влада приймати участь в знесенні погрудь навіть "цивілізовано" не буде.

9-го лютого близько 11-ї години кілька десятків молодих людей, переважно із закритими обличчями, прийшли до постаментів. Ще через кілька хвилин під'їхала машина з краном. Молодики швидко зачепили трос з крану на шиї погруддя Володимиру Антонову-Овсієнку. Але зняти його таким способом не вдалось - воно навіть з місця не зрушило. Те, що не змогла зробити машина, зробили два десятка молодих людей. Знову накинувши трос на погруддя, вони за кілька секунд звалили його на землю. Після цього пам'ятник завантажили на машину.

В такий самий спосіб активісти зняли з постаменту ще одне погруддя Миколі Подвойському.

Зняті та повантажені погруддя відвезли, за словами учасників процесу, на подвір'я Чернігівського історичного музею ім. В.Тарновського. Як повідомив директор музею Сергій Лаєвський, там вони знаходитимуться, поки міська влада не вирішить їх подальшу долю. За словами пана Лаєвського, погруддя знаходяться на балансі місцевого ЖКГ.

Обидва пам'ятники встановлено вихідцям з Чернігівщини, які свого часу активно впроваджували тут порядки радянської влади.

Активісти пообіцяли приїхати з краном на Алею Героїв ще раз, аби зняти решту погрудь. Але це лише в тому випадку, якщо влада сама не демонтує решту пам'ятників.

Відео позаштатного кореспондента ВВС Україна у Чернігові Олени Сидоренко.