Усе заради дітей: у Британії ввели "цукровий" податок на солодкі напої
Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Усе заради дітей: у Британії ввели "цукровий" податок на солодкі напої

Канцлер британського казначейства Джордж Осборн оголосив про запровадження податку на солодкі безалкогольні напої - в рамках заходів із боротьби з дитячим ожирінням.

"Я не готовий, згадуючи свою роботу тут, у парламенті, сказати поколінню моїх дітей: вибачте, ми знали, що існує проблема із солодкими напоями. Ми знали, що вони спричинюють хвороби. Але ми втекли від складних рішень і нічого не зробили. Тому сьогодні я готовий оголосити, що ми впроваджуємо новий податок на виробництво солодких безалкогольних напоїв", - сказав він, презентуючи новий бюджет у британському парламенті у середу.

Податок запровадять для виробників та експортерів солодких напоїв.

Його розмір залежатиме від кількості цурку у напої: нижчим він буде для напоїв, що містять від 5 до 8 г цукру на 100 мл; вищим - для напоїв, що містять понад 8 г цукру на 100 мл.

Вищий податок сплачуватимуть такі виробники, як Coca-Cola та Pepsi, а також популярні у Британії Lucozade Energy та Irn-Bru.

Нижчі податки торкнуться напоїв Dr Pepper, Fanta, Sprite та Schweppes.

Новий "цукровий" збір, як очікують, може призвести до зростання цін на продукцію: наприклад, ціна на дволітрову пляшку газованого напою може зрости дна 80%.

Багато хто в Британії вже привітав такий крок уряду. Відомий шеф-повар, ресторатор і активіст за здорове харчування Джеймі Олівер назвав впровадження "цукрового" податку "символічним" кроком і "великим моментом у питанні дитячого здоров'я".