Що таке китайська "культурна революція"?
Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Що таке китайська "культурна революція"?

"Культурна революція" у Китаї 1960-70-х років обернулися хвилею насильства, кровопролиття і руйнуванням культурних пам'яток.

50-річчя цих подій відзначалося на початку тижня. Пекін проігнорував річницю, лише згодом опублікувавши в офіційній газеті велику статтю щодо цього.

У ній сказано, що "культурна революція" була абсолютно помилковою - як в теорії, так на практиці, і в жодному випадку не можна допустити повторення цих помилок.

Протягом десятиліть правляча Комуністична партія Китаю замовчувала і обмежувала публічне обговорення "культурної революції", побоюючись, що дискусія в суспільстві з цього приводу може підірвати легітимність партії і віру в її керівництво.

"Культурна революція" почалася 16 травня 1966 року, коли політбюро ЦК КПК видало директиву, в якій різко критикувало політичних противників Мао Цзедуна в партії, науці, пресі та культурі.

Головною причиною кампанії, на думку істориків, було прагнення Мао розправитися зі своїми політичними опонентами.

Мао закликав молодь країни відстояти дух китайської революції, позбутися старої культури. Це призвело до активності молодіжних загонів хунвейбінів, насильства і хаосу в країні.

Навіть приблизну кількість жертв складно встановити.

Офіційно "культурна революція" завершилася зі смертю Мао в 1976 році.

У 1981 році китайська Комуністична партія проголосила "культурну революцію" катастрофічною помилкою.