шаріна
Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Москва: судять директора української бібліотеки

У Міщанському суді Москви у середу відбулися слухання у кримінальній справі стосовно директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної.

Шаріну затримали в жовтні 2015 роки після обшуків у бібліотеці. Потім її доправили під домашній арешт.

Остаточні звинувачення директору української бібліотеки у Москві пред'явили в червні цього року. Тоді завершилося досудове слідство у цій справі.

Представник звинувачення пояснила, що Шаріна не пізніше від 28 жовтня 2015 року придбала книги Дмитра Корчинського, які визнані в Росії екстремістськими, і розмістила їх у відкритому доступі в бібліотеці.

Наталя Шаріна заявила, що їй незрозуміло звинувачення в екстремізмі, а слідство не конкретизувало його і не пояснило, що вона зробила.

"Ви звинувачуєте мене в тому, що я розставила книги на стелажі як директор бібліотеки. Ніякої провини я не відчуваю за собою", - сказала підсудна.

Прокурор також звинуватила очільницю бібліотеки у розтраті 2,2 млн рублів. Нібито директор влаштовувала на роботу знайомих її адвоката, забезпечивши їм медичне страхування і заробітну плату. "Гроші на зарплату співробітникам, відрахування до фондів здійснювалися з розрахункового рахунку департаменту фінансів міста Москви", - зазначила прокурор.

Шаріна стверджує, що діяла за погодженням з казначейством і урядом Москви.

Адвокат підсудної Іван Павлов вважає, що справа пронизана політикою. "Вони можуть знайти політику навіть в слові" борщ ", - прокоментував він позицію звинувачення.

Також на цю тему