Обвинувачений в теракті на Дубровці частково визнав провину

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Обвинувачений в теракті на Дубровці Закаєв - частково визнав провину

Ймовірний співучасник бойовиків, які захопили заручників в московському театральному центрі на Дубровці в 2002 році, Хасан Закаєв частково визнав свою провину в суді.

Про це підсудний повідомив після того, як прокурор оголосив обвинувальний вирок.

Суд у Москві розпочав розгляд по суті справи проти Закаєва.

Про арешт Хасана Закаєва стало відомо в грудні 2014 року. За інформацією слідчого комітету Росії, підозрюваний входив до угруповання Шаміля Басаєва.

41-річному Хасану Закаєву пред'явили звинувачення за участь у злочинному угрупованні, приготуванні до теракту, допомозі в захопленні заручників, замаху на вбивство двох і більше осіб, незаконному зберіганні зброї, умисному знищенні чужого майна.

За версією слідства, Закаєв входив в організовану злочинну групу, яку очолював Шаміль Басаєв, і допомагав у підготовці нападу і захоплення заручників в театральному центрі на Дубровці.

Ймовірно, у 2002 році він організовував транспортування в Москву зброї і саморобних вибухових пристроїв, які використовували нападники.

Раніше шістьох співучасників нападу засудили до тривалих термінів ув'язнення. 40 бойовиків, які безпосередньо брали участь в захопленні театрального центру, вбили в ході штурму спецназом 26 жовтня 2002 року. Ще один імовірний співучасник Геріхан Дудаєв - у міжнародному розшуку.

Копирайт изображения SVF2/GETTY IMAGES
Image caption Озброєна група із 40 осіб, 23 жовтня 2002 року захопила театральний центр на південному сході Москви

Теракт на Дубровці

Озброєна група із 40 осіб, на чолі з польовим командиром Мовсаром Бараєвим, 23 жовтня 2002 року захопила театральний центр на південному сході Москви, в якому відбвався мюзикл "Норд-Ост".

Бойовики взяли в заручники понад 900 осіб, і висунули умови: вимагали припинити військові дії у Чечні та вивести звідти російські війська.

Захоплення бойовиками театру на Дубровці і подальший штурм будівлі стали одними із найтрагічніших подій в новітній історії Росії.

Переговори тривали три доби, але рано вранці 26 жовтня спецназ почав операцію зі звільнення заручників.

Під час захоплення і штурму будівлі, використали присипляючий, від якого загинули 130 осіб - більшість із них померли в лікарнях від побічних ефектів отруєння газом.

Родичі загиблих довго і безуспішно вимагають притягнення до відповідальності керівників спецслужб. Родичі вважають, що силовики припустилися помилки при плануванні операції, та знехтували безпекою заручників, а після штурму не вжили заходів щодо надання їм медичної допомоги.

Головними організаторами захоплення називають імена: Шаміля Басаєва, Геріхана Дудаєва і Хасана Закаєва, їх оголосили в міжнародний розшук. Басаєва вбили в 2006 році.