НАТО скаржиться на Росію через ракети в Калінінграді

Копирайт изображения AP
Image caption Береговий ракетний комплекс "Бастіон" мобільний і має на озброєнні крилаті ракети "Онікс" з радіусом дії до 450 км

У НАТО заявили, що розміщення Росією протикорабельних ракетних комплексів "Бастіон" в Калінінградському анклаві на Балтиці "не допомагає знизити напругу і відновити передбачуваність відносин" між Північноатлантичним альянсом і Москвою.

У заяві агентству AP Альянс також закликав до більшої прозорості з боку Росії, щоб "уникнути інцидентів і ризику взаємного нерозуміння".

Дії Росії в НАТО назвали "агресивним мілітаризмом".

Раніше стурбованість через розміщення під Калінінградом зенітно-ракетних комплексів С-400 і балістичних ракет "Іскандер", здатних нести ядерні боєголовки, висловлював американський Держдепартамент.

Російська сторона мотивувала необхідність дислокації цих озброєнь в балтійському анклаві розширенням американської системи протиракетної оборони на території країн НАТО.

США послідовно наголошують, що система ПРО спрямована проти країн-вигнанців, на кшталт Північної Кореї та Ірану, й жодним чином не може послабити потенціал російських стратегічних ядерних сил.

Російські офіційні особи такі аргументи відкидають.

"Коли країна стає членом НАТО, їй вже дуже важко чинити опір тиску з боку такої великої країни-лідера НАТО, як США, і там легко може з'явитися все, що завгодно: система протиракетної оборони і нові бази, і, якщо буде потрібно, нові ударні комплекси , - сказав в понеділок російський президент Володимир Путін. - А нам що робити? Ми повинні через це робити контрзаходи, тобто ставити під удар наших ракетних систем ті об'єкти, які, на нашу думку, починають нам загрожувати".

Російський береговий ракетний комплекс "Бастіон" має на озброєнні крилаті ракети "Онікс" з радіусом дії до 450 км. Його вже застосовували під час військової операції РФ у Сирії.

Крім того, Володимир Путін раніше заявляв, що на вирішальній стадії операції по анексії Криму в 2014 році він розпорядився відкрито привести у бойову готовність комплекси "Бастіон" на півострові.

"Ми свідомо розгорнули ці комплекси так, щоб їх бачили з космосу", - розповідав Володимир Путін вже у 2015 році.

Новини на цю ж тему