Нищук вибачився за заяву про "генетику" Донбасу

Євген Нищук Копирайт изображения Reuters

Міністр культури України Євген Нищук вибачився за свою заяву про "генетику" мешканців півдня і сходу країни.

Напередодні у ток-шоу "Свобода слова" на каналі ICTV пан Нищук пояснив ситуацію, яка склалася на сході і півдні України, "прірвою свідомості".

"Коли ми так багато говорили про генетику на Запоріжжі, Донбасі, це ж міста завезені. Немає там ніякої генетики - це свідомо завезені міста... Це була технологія Радянського Союзу", - сказав він.

Ці вислови міністра спровокували різку критику у соцмережах та серед деяких політиків.

Партія "Опозиційний блок" вже зажадала відставки пана Нищука у зв'язку з його заявами.

"Міністр культури вказує на недостатньо чисту генетику жителів саме тих регіонів, які поки ще забезпечують функціонування української економіки і наповнюють державний бюджет", - йдеться у заяві партії.

"Наша місія"

У середу пан Нищук заявив, що його слова неправильно зрозуміли.

"Тривалий час історичні та культурні проекти недофінансовувалася. У цьому руслі, я говорив, що формується момент духу. А всіх зачепило слово "генетика". Якщо воно когось зачепило, я щиро перепрошую", - сказав він.

За словами міністра, він говорив про те, що треба збільшити увагу до "культурного діалогу та обміну в східних областях, оскільки тривалий час було перекручення або недофінансування тих чи інших проектів".

Після цього він зібрав брифінг, на якому ще раз пояснив свої слова: "Я вибачають за слово "генетика", я мав на увазі зовсім інший сенс... Я казав про завезених людей. Ці люди не отримували потім повноцінної інформації про історію того краю, про його традиції. Наша місія зараз - дати доступ до цього всього".

Він також дав зрозуміти, що не має наміру подавати у відставку: "За що у відставку? За те, що я люблю українську культуру, віддаю їй зранку до ночі свій час?".

Новини на цю ж тему