Археологи знайшли в Єгипті місто, якому 7 тисяч років

Туристи у Єгипті Копирайт изображения Getty Images
Image caption Через політичні чвари Долина царів поблизу Луксора, як і інші історичні об'єкти Єгипту вже давно не мали багато відвідувачів

Археологи в Єгипті відкопали стародавнє місто, вік якого оцінюють більш ніж в 7 тисяч років. На місці розкопок знайшли будівлі, інструменти, побутове і кухонне начиння, а також величезні гробниці.

Місто розташовувався біля берегів Нілу, поблизу храму фараона Сеті I в Абідосі.

За словами експертів, розмір 15 виявлених в цьому місці гробниць вказує на високий соціальний статус тих, хто був там похований.

Як вважають, в місті проживали високопоставлені чиновники і будівельники гробниць. Період його розквіту припадав на ранні епохи в історії Стародавнього Єгипту.

Експерти висловлюють надію, що ця знахідка зможе дати імпульс до відновлення туристичної індустрії Єгипту, що перебуває в занепаді з часу повалення президента Хосні Мубарака в 2011 році і через політичну нестабільність і потрясіння в країні.

Археологи, що працюють на розкопках стародавнього міста, вже зробили ряд цікавих знахідок, включаючи збережені будівлі, уламки посуду і різні інструменти, виготовлені з металу і каменю.

Однак, як зазначає оглядач ВВС Алан Джонстон, найбільш значним стало відкриття величезних усипальниць. Деякі з них перевищують за розмірами навіть гробниці фараонів, розташовані неподалік.

Копирайт изображения AFP
Image caption На початку листопада іспанські археологи відкопали поблизу Луксора мумію віком у тисячі років

Є версія, що історія міста починається 5316 року до нашої ери.

Цілком ймовірно, що жителі міста були зайняті в будівництві гробниць правителів у сусідньому священному місті Абідосі, де було безліч храмів. Абідос служив столицею в ранній період історії Єгипетського царства.

Як зазначає кореспондент ВВС, відкриття міста стало хвилюючою звісткою, причому не тільки для археологів Єгипту.

Його відкриття збіглося за часом з енергійними зусиллями єгипетської влади, спрямованими на пожвавлення туристичної галузі, надзвичайно важливої для економіки країни, але яка переживає серйозний занепад політичні негаразди і напади ісламістів.