Україна може залишиться без траншу МВФ у цьому році - Гонтарєва

Валерія Гонтарєва Копирайт изображения unian

Міжнародні донори можуть відмовити Україні у підтримці, а МВФ може не дати транш цього року. Про це заявила керівник Нацбанку Валерія Гонтарєва під час засідання ради НБУ.

"Україна стоїть перед загрозою залишитися без підтримки міжнародних організацій. В цьому році ми вже 3 рази міняли наш прогноз за валютними резервами", - сказала вона.

Пані Гонтарєва зазначила, що в даний момент базовий прогноз НБУ щодо резервів становить 17,5 млрд доларів, але цей прогноз включає 600 млн євро від ЄС і 1,3 млрд доларів від МВФ.

"Ми маємо дуже великі ризики, що ми не отримаємо цей транш в цьому році. І нам знову доведеться міняти наш прогноз…Ми почнемо втрачати резерви ", - підкреслила голова НБУ.

За словами Гонтарєвої, популізм і політичні інсинуації розхитують крихку макроекономічну стабільність країни.

Були очікування, що наступний транш МВФ Україна мала отримати в листопаді-грудні, тобто до кінця 2016 року.

Гонтарєва також заявила, що в країні сповільнюються реформи.

"Структурні реформи, які необхідні для забезпечення стійкості нашої економіки проводяться в країні все повільніше і повільніше. В основному через негативну політичну волю наших народних депутатів", - підкреслила банкір.

За її словами, ці реформи - це пенсійна реформа, законопроект про ринок землі та інші узгоджені з міжнародними донорами.

Новини на цю ж тему