Саміт у Брюсселі відкрився без особливих очікувань

summit ukraine eu
Image caption Від нового саміту не очікують кардинальних рішень

Перший за півтора року саміт Україна-ЄС, як виглядає, не принесе доленосних рішень.

Все зроблено, але з безвізом доведеться зачекати?

Раніше головним очікуванням української сторони від цього саміту було отримання остаточного підтвердження щодо безвізового режиму. Президент Порошенко заявляв, що Київ отримає безвіз саме до саміту Україна-ЄС 24 листопада.

Проте, як повідомляє кореспондент ВВС Україна із Брюсселя, безпосередньо перед початком саміту стало зрозуміло, що це навряд чи відбудеться до кінця року.

Як передає із Брюсселя Віталій Червоненко, у кулуарах саміту експерти говорять, що ключове рішення для надання Україні безвізового режиму - погодження всередині самого ЄС механізму дострокового припинення режиму - не буде ухвалено до завершення виборів у Франції.

"На 90% вирогідно, що безвізовий режим доведеться відкласти", - передає кореспондент ВВС Україна.

Голова Європарламенту Мартін Шульц перед початком саміту заявив, що строки надання Україні безвізового режиму залежать від того, коли країни ЄС домовляться про механізм його тимчасового призупинення.

За його словами, зауваження щодо цього механізму має не тільки Франція, але й Бельгія, Німеччина, Італія та інші країни. А відтак, за словами пана Шульца, рішення "не залежить від результатів виборів у Франції. Воно залежить від здатності держав-членів нарешті домовитися".

Водночас у коментарі журналістам в кулуарах саміту перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що позиція України щодо отримання безвізового режиму залишається послідовною: країна виконала всі 144 вимоги для отримання безвізового режиму, якого очікує українське суспільство.

"Будь-які внутрішні питання навряд чи мають впливати на те, щоб Україна страждала", - заявила пані Геращенко.

У той таки час вона не відповіла на питання щодо можливого блокування Францією узгодження механізму призупинення, від якого залежить запровадження безвізового режиму.

За її словами, лідери України та ЄС сьогодні обговорять також продовження санкцій щодо Росії.

Інші питання

Одним із небагатьох результативних рішень саміту може стати надання фінансової допомоги ЄС на боротьбу із корупцією та адміністративну реформу.

"На саміті може бути підтверджено виділення 15 млн євро на підтримку антикорупційної програми і 104 млн євро на адміністративну реформу", - йдеться у оприлюдненому порядку денному зустрічі.

Крім того, згідно із документом, сторони планують обговорити питання енергетичної безпеки і відносини України і Росії у цій галузі і можливість укладання "зимового пакету" - 2016.

При цьому найвищі представники ЄС мають підтвердити, що сприймають Україну як статегічного партнера у транзиті газу до Європи. Очікується, що вони також підпишуть оновлену угоду щодо енергетичної співпраці.

Новини на цю ж тему