Україна "виконала всі умови" щодо безвізу, справа - за ЄС

ukraine eu summit Копирайт изображения UNIAN

"Успіх України стане успіхом всієї Європи", - заявив голова Європейської Ради Дональд Туск на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС. Свою заяву він розпочав українською мовою.

Голова Європейської Ради сказав, що у ЄС цінують зусилля Києва у реформах у такий складний час і глибоко вражені терпінням українського народу.

"Ви є унікальним прикладом мужності, гідності та практичного розуму. Я знаю, що ви заслуговуєте на більше, зокрема, і від нас, від Європи", - заявив пан Туск. Проте додав, що Європа має свої обмеження у процедурі ухвалення остаточного рішення.

Він наголосив, що "Україна виконала свою роботу (щодо безвізу. - Ред.) на "відмінно", і що всі країни ЄС це визнають.

Президент Петро Порошенко у свою чергу заявив, що цей саміт став першим, коли "Україні не ставили жодного питання щодо виконання безвізу. Питання ставили ми".

Раніше він неодноразово заявляв, що українці мають отримати безвізовий режим "найближчим часом".

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер також повідомив, що Україна виконала всі умови, аби отримати безвізовий режим від ЄС.

Тепер, за його словами, свою роботу щодо безвізу має зробити ЄС. Зокрема, це є питанням переговорів між Ради Європи і Європарламентом.

"Попри суперечності, я сподіваюсь на надання безвізового режиму до кінця року", - заявив пан Юнкер. Для цього, за його словами, необхідно погодити механізм призупинення. Він також уточнив, що це питання обговорювали президент Франції і канцлер Німеччини.

Дональд Туск, відповідаючи на уточнююче запитання, чи не блокує цей процес Франція, заявив, що це не так: "Ніхто не блокує механізм призупинення, проте є дискусії щодо механізму призупинення. Реалістично і оптимістично, що ми погодимо механізм до кінця року".

Що з Угодою про асоціацію?

Коментуючи результати саміту, президент Порошенко поставив на перше місце серед досягень те, що Київ отримав "чіткі перспективи" повної ратифікації Угоди про асоціацію.

Він наголосив, що Київ та Брюссель мають єдину позицію щодо того, що жоден пункт цієї угоди не може бути "переписаний чи перератифікований".

Перспективи повної ратифікації угоди є незрозумілими відтоді, коли громадяни Нідерландів на референдумі проголосували за те, аби уряд країни не ратифіковував цей документ.

"Ми підтвердили, що подальше затягування є не на користь України і точно не на користь Європи", - заявив Петро Порошенко, водночас, не надавши деталей, у якій спосіб відбудеться повна ратифікація документу.

Новини на цю ж тему