Європарламент закликав зупинити перемовини про вступ Туреччини до ЄС

глава Європарламенту Мартін Шульц Копирайт изображения Getty Images
Image caption Резолюція не є юридично обов'язковою, але висловлює позицію Європарламенту

Європейський парламент у четвер проголосував за припинення перемовин із Туреччиною про її можливий вступ до ЄС.

Резолюція, яку ухвалили, не є юридично обов'язковою, але висловлює позицію парламенту.

За тимчасове призупинення договору з Туреччиною проголосували 479 депутатів Європарламенту, проти - 37, передає AFP. Ще 107 депутатів були відсутні в момент голосування.

У резолюції наголошується, що ЄС збирається й надалі розвивати зв'язки з Анкарою.

Відносини між ЄС і Туреччиною ускладнилися після невдалої спроби перевороту в Туреччині, який стався 15 липня. Турецька влада затримали кілька тисяч людей, а велику кількість держслужбовців звільнили.

Минулого тижня верховний представник ЄС із зовнішньої політики й політики безпеки Федеріка Могеріні висловила серйозне занепокоєння у зв'язку із порушеннями прав людини в Туреччині. Подібні заяви робили й інші європейські політики й чиновники.

ЄС турбує дискусія про можливе повернення смертної кари в Туреччині. Уряд Німеччини попереджав, якщо Туреччина вирішить повернути таке покарання, то переговори з Анкарою про членство в ЄС будуть припинені. У Туреччині у відповідь заявили, що думку ЄС щодо цього питання враховувати не будуть.

Євросоюз і ООН також критикують Туреччину за переслідування журналістів.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його не цікавить результат голосування в ЄС йому і Туреччина розгляне можливість вступу до Шанхайської організації співпраці.

"Туреччина має заспокоїтися. Не треба говорити: "Євросоюз за всяку ціну ". Така моя думка", - цитує газета Hurriyet слова Ердогана.

Ще в березні 2016 року європейські країни й Туреччина збиралися прискорити переговори про членство країни в ЄС. Цьому передувала угода про врегулювання міграційного кризи - Туреччина зобов'язалася розмістити на своїй території частину біженців, які намагалися потрапити до Європи.

Новини на цю ж тему