Помер Фідель Кастро

Фідель Кастро Копирайт изображения AFP/getty
Image caption Кастро керував Кубою майже 50 років

На 91-му році життя помер колишній лідер Куби Фідель Кастро.

Про це в ефірі державного телебачення повідомив його брат, чинний президент Куби Рауль Кастро.

Рауль Кастро розповів, що його старший брат помер у п'ятницю о 7 годині вечора за місцевим часом. Також він зазначив, що вождь Кубинської революції ще за життя просив, аби його кремували після смерті. Рауль Кастро оголосив, що кремація відбудеться вранці в суботу.

Кастро правив Кубою майже п'ятдесят років, 2008 року він передав повноваження Раулю, проте фактично відійшов від справ ще за два роки до цього.

2013 року Кастро розповідав, що вирішив це, коли лікарі виявили у нього смертельне захворювання шлунка.

Копирайт изображения AP
Image caption У квітні цього року Фідель Кастро виступив перед делегатами з'їзду Компартії Куби

У квітні 2016 року Фідель Кастро не тільки взяв участь в засіданні з'їзду кубинської Компартії, а й виступив перед делегатами з промовою.

"Скоро мені буде 90, - сказав він тоді. - Я ніколи не думав, що таке трапиться, це не було плодом праці, скоріше - примхою долі. Скоро я піду за всіма, адже кожному з нас колись час іти. Але ідеї кубинських комуністів будуть жити вічно".

Востаннє Фідель Кастро з'являвся на публіці у день свого 90-річного ювілею 13 серпня.

У статті, опублікованій у провідній кубинській газеті Granma з нагоди його 87-річчя, Кастро зізнався, що не очікував прожити так довго, попри серйозну хворобу.

Син іспанського іммігранта-плантатора Анхеля Кастро, Фідель Алехандро Кастро Рус народився в бідному провінційному містечку Біран і здобув освіту в єзуїтській школі і коледжі.

Після закінчення коледжу Фідель Кастро продовжив навчання на юридичному факультеті Гаванського університету.

У Гавані в студентські роки він починає свою політичну діяльність.

Наприкінці 1947 року Кастро виступив з промовою, в якій заявив, що "багатства країни перебувають в іноземних руках", і закликав товаришів по навчанню до збройної боротьби, висунувши гасло "молода нація ніколи не здається".

1955 року Фідель вилетів до Мексики, щоб сформувати "революційний загін" для висадки на Кубу і захоплення влади.

У період 1957-1958 років повстанці під проводом Кастро провели кілька великих і десятки дрібних операцій проти режиму Фульхенсіо Батісти.

1 січня 1959 року Повстанська армія увійшла в Гавану. Згодом Фідель Кастро стає прем'єр-міністром. Відтоді він керував Кубою до 2008 року.

Також на цю тему