Син Джемілєва Хайсер прибув до України - адвокат

Копирайт изображения Alamy
Image caption Фото із генконсулом Віталієм Москаленком (зліва) та Хайсером Джемілєвим (у центрі), яке Микола Полозов виклав у Facebook.

Син депутата Верховної Ради, лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Хайсер, який напередодні вийшов з колонії в Астрахані, прибув в Україну. Про це повідомив його адвокат Микола Полозов.

"Ми з Хайсером перетнули кордон України", - написав пан Полозов у Facebook і виклав фото.

У підписі до знімку адвокат зазначив, що він, Хайсер і генконсул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко перебувають на території України.

"Важливо, що четвертий заручник Кремля цілим і неушкодженим доставлений додому. Окремо хочу подякувати консулів України за допомогу і підтримку", - додав він.

У п'ятницю, 25 листопада, Хайсер Джемілєв вийшов із російської колонії в Астраханській області, відбувши строк покарання.

Копирайт изображения Twitter
Image caption Микола Полозов виклав у своєму Twitter фото зі звільненим Хайсером Джемілєвим

"Хайсер на волі!" - написав тоді у Twitter адвокат Полозов.

Хайсер Джемілєв відбував у російській в'язниці покарання за вбивство, яке сталося в Криму. Український суд визнав це "вбивством з необережності" та засудив його до трьох років та восьми місяців ув'язнення.

Після анексії Росією Криму російський суд повторно розглянув цю справу, засудивши його до п'яти років позбавлення волі.

Потім термін ув'язнення зменшили до 3,5 років.

Цього тижня Астраханський обласний суд в Росії визнав Хайсера Джемілєва громадянином України, зазначивши, що після відбуття покарання він "не має законних підстав для перебування на території Російської Федерації".