У Сеулі знову мітингують за відставку президента

протест у Сеулі Копирайт изображения Getty Images

Кілька сотень тисяч демонстрантів, які закликають до відставки президента Південної Кореї Пак Кин Хе знову вийшли у центр Сеула.

Протести тривають в країні вже понад місяць.

Адміністрація Сеула підготувалася до протестів, виставивши на вулиці міста 25 тисяч поліцейських.

ЗМІ повідомляють, що учасники протесту заполонили дороги до Синього дому - офіційної резиденції президента Кореї, розташованої в північній частині центру міста.

Копирайт изображения Getty Images

Спостерігачі відзначають, що протестувальники перебувають у доброму гуморі.

Деякі з них танцюють під музику, що лунає з колонок. Демонстранти вийшли на мітинг в дощовиках і з різнокольоровими парасольками, щоб захиститися від мокрого снігу.

Протести з вимогою відставки президента проходять в Сеулі вже кілька тижнів.

Раніше прокуратура Кореї звинуватила помічницю президента Чхве Сун Сіль в тому, що вона незаконно змушувала великий бізнес вносити багатомільйонні пожертвування у два пов'язаних з нею неурядові фонди.

20 листопада Чхве Сун Сіль пред'явили офіційні звинувачення в зловживанні владою і перевищенні повноважень.

Відповідно до конституції, прокуратура не може пред'явити кримінальні звинувачення чинному президенту, оскільки вона має недоторканність. Але відомство заявило про причетність Пак Кин Хе до корупційного скандалу.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Мітингарі збираються під снігом

Скандал довкола президента Пак Кин Хе спалахнув, коли журналісти одного з кабельних каналів знайшли в сміттєвому баку готелю планшет з секретними документами, серед яких були тексти промов президента. Пізніше президент зізналася, що в перші роки на посаді радилася з Чхве Сун Сіль, готуючись до виступів, і вибачилася перед громадянами.

Після цього країною пройшла хвиля протестів, учасники яких вимагали відставки глави держави. Демонстранти заявляють, що Пак Кин Хе "не має навіть базових якостей для управління країною".

На початку тижня опозиція почала збирати підписи за імпічмент президента.

Новини на цю ж тему