У Швейцарії проходить референдум щодо дострокового закриття АЕС

гесген Копирайт изображения AFP
Image caption Атомна електростанція "Гесген" в кантоні Золотурн, запущена в 1979 році, за технічною документацією не виробила і половини свого ресурсу - але якщо результат референдуму буде позитивний, її повинні будуть закрити в 2024 році

У Швейцарії в неділю проходить референдум щодо обмеження терміну експлуатації атомних електростанцій 45 роками.

Якщо більшість швейцарців підтримають пропозицію партії "зелених", то Швейцарія повністю відмовиться від атомної енергетики вже з 2029 року.

У такому випадку три найстаріші з п'яти діючих АЕС будуть будуть закриті вже наступного року, ще одна у 2024 році і остання - в 2029 році.

Зараз на ці п'ять станцій загалом припадає близько 40 відсотків електроенергії, що виробляється в країні.

Опитування громадської думки свідчать про невелику перевагу тих, хто підтримує ініціативу "зелених".

Противники цієї ідеї вказують, що Швейцарія не зможе так швидко перейти на поновлювані джерела електроенергії і їй доведеться експортувати електрику з сусідніх країн.

"Якщо говорити конкретно, то це означає, що в 2017 році ми втратимо третину електроенергії, яку нам дають АЕС. У середньому саме стільки електрики споживає половина домогосподарств Швейцарії щорічно", - заявляє один з критиків пропозиції член Федеральної ради Швейцарії Дідьє Буркхальтер.

Раніше уряд країни затвердив план розвитку енергетики до 2050 року. У рамках плану вирішено не будувати нові АЕС, а поступово переходити на енергію вітру, сонця та біопаливо.