Скандал довкола президента у Південній Кореї: затримали кліпмейкера

Південна Корея Копирайт изображения EPA/YONHAP

У Південній Кореї затримали кліпмейкера Ча Ун Тайка у зв'язку з корупційним скандалом, пов'язаним з президентом країни Пак Кин Хе.

На Ча Ун Тайка чекає суд. Його підозрюють у тому, що він використовував свої зв'язки з президентом, щоб вигравати прибуткові проекти.

Серед звинувачень є зловживання владою, розтрата майна.

46-річний корейський музичний директор працював з зіркою Psy, чий кліп Gangnam Style став найпопулярнішим в історії, і південнокорейським гуртом Big Bang.

Його участь в скандалі пов'язана з його зв'язками з Чхве Сун Сіль, подругою президента. Вона, як вважають, використовувала свій статус, щоб отримувати гроші від провідний корейських компаній, таких, як Samsung.

Копирайт изображения AFP
Image caption Пак Кин Хе вибачилися за скандал з подругою

Прокурори кажуть, що президент Пак Кин Хе наказувала своєму раднику допомогти пану Ча виграти контракти.

Конституція Південної Кореї не дозволяє притягнути до відповідальності діючого президента. Але тепер, коли прокурори напряму можуть пов'язати її з кримінальною справою, можливо її вдасться притягнути до відповідальності через порушення закону.

Копирайт изображения Jeon Heon-Kyun-Pool/Getty Images
Image caption Протести у Південній Кореї з вимогою відставки президента

Політичний скандал в Південній Кореї вибухнув після того, як в кінці жовтня журналісти знайшли в сміттєвому баку Сеула планшет з промовами президента Пак Кин Хе.

З'ясувалося, що промови президента правила її подруга Чхве Сун Сіль, яку опозиція називає "ворожкою". Вона не мала жодного відношення до держслужби. Слідчі підозрюють її у втручанні в державні справи і використанні свого становища задля отримання фінансової вигоди.

Погіршив ситуацію той факт, що Чхве Сун Сіль є дочкою нині покійного засновника однієї з релігійних сект - політичні опоненти президента заявили, що вона довіряє державні справи людям з сумнівною репутацією.

Подругу президента арештували 3 листопада за звинуваченнями у шахрайстві і зловживанні владою.

Пак Кин Хе у 2012 році стала першою жінкою, яку обрали президентом Південної Кореї.

Вона - дочка відомого у Кореї політичного діяча, генерала і президента Пак Чон Хі, якого вбили у 1979 році. На тлі скандалу рейтинги президента Пак Кин Хе досягли рекордно низьких позначок.

Президент Пак Кин Хе вибачилася за скандал зі своєю подругою. Вона визнала свою відповідальність за те, що її подруга отримала доступ до документів державної ваги, але відкинула припущення, що Чхве Сун Сіль якимось чином пов'язана з релігійною організацією, заснованою її батьком.

Численні протести прокотилися Південною Корею впродовж останніх п'яти тижнів, учасники яких вимагали відставки президента.

Новини на цю ж тему