У КНДР оголосили жалобу через смерть Кастро

фідель кастро Копирайт изображения AP
Image caption Протягом багатьох років Куба була одним з небагатьох союзників КНДР

Як повідомляють північнокорейські ЗМІ, з 28 по 30 листопада на урядових будівлях будуть приспущені державні прапори. На похорон Фіделя Кастро, призначений на 4 грудня, поїхала офіційна делегація Пхеньяна.

Лідер КНДР Кім Чен Ин передав посольству Куби в Пхеньяні траурний вінок.

Як відзначають японські ЗМІ, у КНДР подібні заходи в країні після смерті державного діяча були вжиті тільки в 2004 році, коли помер колишній голова Палестинської національної адміністрації Ясір Арафат.

Відразу після звістки про смерть Фіделя Кастро голова президії Верховного народного зібрання КНДР Кім Ен Нам і голова ради міністрів країни Пак Пон Джу висловили співчуття брату лідера кубинської революції Раулю, який обіймає посаду голови держави з 2008 року.

У повідомленні Пхеньяна йдеться, що "подвиги, які він [Фідель Кастро] зробив для кубинської революції та братерської дружби двох країн, залишаться назавжди".

Протягом багатьох років Куба була одним з небагатьох союзників КНДР. Дипломатичні відносини між Гаваною та Пхеньяном були встановлені в 1960-му році.

У 1986 році Фідель Кастро відвідав Північну Корею з офіційним візитом і зустрівся з головою КНДР Кім Ір Сеном.

Фідель Кастро помер вранці в суботу. Причину його смерті офіційно не оголошують. Кубинському лідеру було 90 років. Кілька років тому лікарі діагностували у нього важке захворювання кишечника.

Траур на Кубі триватиме до 4 грудня.

Новини на цю ж тему