ГПУ може поставити у суді питання про неправдивість Януковича

Копирайт изображения AFP / Getty Images
Image caption У ГПУ сумніваються у свідченнях Януковича

Генпрокуратура може у суді поставити питання про недостовірність озвученої інформації екс-президентом Віктором Януковичем. Про це в ефірі "112 Україна" заявив один з прокурорів Олексій Донський.

"Враховуючи допит, який відбувся, я впевнений, що ми зможемо поставити перед судом питання про недостовірність його показань, оскільки самі елементарні речі, які дозволили б конкретизувати певні моменти - він або не відповів на них, або відверто збрехав", - розповів прокурор.

"Таким чином ми зможемо спростувати ту інформацію, яка наведена ним під час допиту", - додав Олексій Донський.

На його думку, екс-президент взагалі не мав наміру відповідати на поставлені питання.

"Людина абсолютно не була налаштована на висвітлення тих подій, про які йому задавали питання... Я впевнений, що головний результат цього допиту - це підтвердження того, що Янукович не хоче давати свідчення по цій справі. І максимум, що він міг, це виголосити промову, яку йому написали", - вважає представник генпрокуратури.

У понеділок Віктор Янукович свідчив у суді по справі екс-"беркутівців", яких звинувачують у розстрілах активістів на Майдані.

За словами пана Януковича, відповідальність за загибель людей мають понести "радикали", а також лідери тодішньої опозиції.

Підозра у держзраді

Копирайт изображения ВВС Україна
Image caption Юрій Луценко був присутнім на засіданні у Святошинському суді

Сам екс-президент проходить по справі як свідок. Свої свідчення він давав через відеозв'язок з ростовського суду.

Також у понеділок генпрокурор Юрій Луценко зачитав Віктору Януковичу підозру у держзраді. Захист колишньго президента заявив, що не визнає таку підозру.

Водночас інший представник Генпрокуратури Яніс Симонов у коментарі журналістам заявив, що підозру слід вважати офіційно виголошеною.

"У зв'язку з тим, що ЗМІ знають про це, будемо вважати, що підозра вже оголошена", - відзначив прокурор.

Новини на цю ж тему