Київ: театр на узвозі презентували з пікетом

Будівля Копирайт изображения Ярослав Ємельяненко
Image caption У вівторок киянам презентували фасад театру

У вівторок на Андріївському узвозі у Києві презентували зовнішній вигляд оновленої будівлі Київського драматичного театру на Подолі.

Офіційному відкриттю передувала хвиля критики та обурення у соціальних мережах - частина киян вважають, що такий сучасний проект недоречний в історичному районі, тоді як інша частина вважає його гарним зразком оновлення міського середовища.

На відкриття першої черги театру прийшли кілька десятків киян. Інформагенції також передають, що на місці зібралися приблизно 10 актвиістів, які вигукували "Ганьба!".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
"Зікурат на узвозі" - що думають автор та кияни

"Театр на Подолі - це не лише робота акторів, це зовнішній вигляд, це Андріївський узвіз. Його реально знищили. На наш погляд, реально це знищили старий Київ", - сказав екс-депутат парламенту Ігор Мірошниченко.

Керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко розповів, що під час будівництва змінили проект, який затвердили з самого початку робіт.

"Маємо споруду, яка зрозуміла автору проекту і архітектору, але не зрозуміла киянам. Можливо, вона має право на життя. Але я думаю, що і благодійник, і автор проекту мають вийти до киян і пояснити думку, задля якої конкретно таке архітектурне рішення було визначено в середовищі Андріївського узвозу", - сказав він.

Копирайт изображения Ярослав Ємельяненко
Image caption На сайті мерії вже є петиція, автори якої вимагають знести будівлю

Представник генпідрядника - компанії Drozdov&Partners - Олег Дроздов напередодні розповів ВВС Україна, що вони намагалися передати дух узвозу, зокрема використовували стару цеглу із розібраних київських будинків і фальцеву покрівлю, що нагадує навколишні дахи.

Володимир Бондаренко також зазначив, що "архітектура змінилася" після того, як знайшовся меценат для завершення будівництва - ним стала корпорація Roshen, що виділила для цього майже 166 мільйонів гривень.

У київській мерії також розповіли, що будівництво об'єкту почали у 2004 році. Через нестачу грошей роботи постійно зупиняли. У 2015 році влада міста вирішила залучити благодійників для завершення проекту.

На сайті КМДА вже зареєстрували петицію, якою вимагають знести нову будівлю.

За і проти

Віталій Малахов, директор, художній керівник Театру на Подолі:

"Театр має бути сучасним і разом з тим поєднувати в собі історію Києва, історію Подолу, історію цієї вулиці. Він має конфліктувати і разом з тим єднатися з цією вулицею, бо вулиця теж складна, і ми противники всяких бутафорій. Зі мною (проект. - Ред.) погоджували. Більш того, ми не завжди знаходили спільну мову. Але я вважаю, що багато чого з того, що я сказав, архітектор виконав. Судити його можуть тільки архітектори. Але як він їх виконав - я вважаю, що він людина з європейським і навіть світовим іменем, і до його думки теж треба дослухатися".

Ярослав Ємельяненко, "Чорнобиль-ТУР", "Громада Андріївського узвозу":

"Друзі, це все могло мати місце, якби крематорій не був побудований на єдиній пішохідній історичній туристичній вулиці, яка, до речі, є пам'яткою містобудування національного значення (постанова КМУ №929 від 10.10.2012). Тут експерименти недоречні.

Євген Карась, галерист:

"Архітектор Олег Дроздов - один з найкращих архітекторів країни, з тактом і повагою до середовища. Він отримав готовий об'єм будинку у страшних звичних декоративних рюшечках-башенках, які покривають весь Київ низькопробною примітивною архітектурою. Фальшива гра в історизм заборонена в усіх розвинутих країнах Венеційською хартією. Я бачив проект задовго до його реалізації. Цей проект - хрестоматийний підхід, в якому, як у шахматній партії, був проаналізований і розіграний ритм переднього фасаду, а сама громіздка споруда була узагальнена у геометричний контрастний об'єм. Це дуже круте рішення! Проблема цього рішення у тому, що воно принципово не звичне для провінційного смаку Києва, який більш схильний до естетики містечка Барбі - урочища Гончарі і Кожум'яки, вулиці Воздвиженська. Спробуйте зрозуміти і направити свою справедливу турботу та енергію зі збереження історичного Києва навпаки - саме на захист таких підходів".

Андрій Проскурняк, AVR DEVELOPMENT:

"У світі все розвивається і змінюється і архітектура теж. Нова архітектура не передирає історичні форми, а шукає нові. Вона розвиватися і змінюється із плином часу. Якщо Вам не зрозуміла нова архітектура, і ви вважаєте себе тверезо мислячою людиною, ознайомтеся із новою архітектурою".

Сашко Лірник, музика, казкар:

"Стосовно "крематорію" на Андріївському узвозі. Я колись такий гараж побудував в гаражному кооперативі в Умані. Один в один. Теж з оцинковки і зі старого списаного контейнера. І колір такий же мерзотний і вирізи для вікон. То просто - болгаркою випилюєш, приварюєш електродами-троєчкою. Головне встигнути, щоб голова кооперативу не побачив раніше строку (...) Для мене Київ з його каштанами і Андріївським був святим місцем, на якому відпочивала душа. Я приїздив спеціально, щоб посидіти під каштанами і послухати, як кияни ввечері збираються поговорити і поспівати. Ви не пам'ятаєте? Тепер і не побачите такого".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему