У Мінську проходить зустріч міністрів “нормандської четвірки”

Копирайт изображения МЗС Німеччини
Image caption Перед початком зустрічі

У столиці Білорусі почалася зустріч міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Німеччина, Франція). Про це написала у Facebook перша віце-спікер та уповноважена українського президента по врегулюванню конфлікту н Донбасі Ірина Геращенко.

"Починається зустріч міністрів закордонних справ в нормандському форматі. Учасники знаходять до зали засідань", - написала пані Геращенко у вівторок близько 15:30.

Очікується, що на переговорах мова йтиме про дорожню карту врегулювання ситуації на Донбасі. Створити таку карту було погоджено на зустрічі президентів "нормандської четвірки" у Берліні 19 жовтня.

"На Норманді почали обговорювати безпекові та гуманітарні питання. Лише за останній місяць КПВВ піддавався обстрілам бойовиків 317 разів", - написав Павло Клімкін у Twitter вже після початку зустрічі.

Безпека і гуманітарна ситуація

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Зустріч на рівні міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" покликана почати роботу над "дорожньою картою" по Донбасу (на фото - одна з попередніх зустрічей у Парижі)

"Украінська делегація в Мінську ставитиме як першочергові питання безпеки і гуманітарні", - повідомила Ірина Геращенко перед початком зустрічі з посиланням на керівника українського МЗС Павла Клімкіна.

За словами пані Геращенко, серед конкретних питань, які планують обговорити: блокування роботи пункту пропуску "Золоте" на Луганщині, а також звільнення людей, які перебувають у полоні сепаратистів.

"Ми вимагаємо негайного звільнення 57 заручників, що їх утримання підтвердило ОРДЛО. Також українська сторона підійматиме питання заручників в РФ. Всього в ОРДЛО , за інформацією СБУ, утримується 108 заручників, але поки що ОРДЛО підтверджують

утримання лише 57", - написала Ірина Геращенко.

Вона додала, що Київ наполягатиме на тому, щоб Міжнародний комітет Червоного хреста негайно допустили до пошуків зниклих безвісти у підконтрольних сепаратистам районах: "У цьому страшному списку 495 осіб".

Крім того, українська делегація говоритиме про небезпеку "екологічної катастрофи на Донбасі", зокрема проблеми з водопостачанням у Торецьку.

Сумніви Лаврова

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Сергій Лавров

Перед цим міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив сумніви у тому, що у вівторок у Мінську вдасться домовитися по багатьом питанням.

"Сумніваюся, що до 29 листопада можна буде домовитися по всім параметрам, хоча ми будемо робити для цього все від нас залежне", - цитує російського дипломата агенція ТАСС.

Водночас він наголосив, що в основі майбутньої "дорожньої карти" має бути принцип "синхронності дій у сфері забезпечення безпеки і просування політичних реформ" відповідно до Мінських угод.

Схожі сумніви висловлював раніше і Павло Клімкін: "Я поки що не бачу можливості досягти домовленостей з російською стороною щодо найважливіших питань"дорожньої карти", оскільки з нашими німецькими та французькими колегами спочатку досягається мінімальний пакет безпекових умов, аби врешті-решт рухатися до підготовки майбутніх чесних виборів. Нині таких умов немає".

Безпосередньо перед початком зустрічі міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро висловив сумніви у доцільності скасування санкцій проти Росії.

"Це послабило б перспективи вирішення цього конфлікту (На Донбасі. - Ред.) і стало б перемогою тих, хто створює небепеку для країни", - цитує пана Еро агенція Reuters.

Новини на цю ж тему