Голова німецької розвідки: Росія "може зірвати вибори"

Бруно Каль та Ангела Меркель Копирайт изображения AP
Image caption Минулого тижня Ангела Меркель заявила, що висуватиме свою кандидатуру на посаду канцлерки

Президент Федерального розвідувального управління Німеччини Бруно Каль попередив, що Росія може спробувати зірвати вибори в Німеччині в наступному шляхом хакерських атак.

Пан Каль повідомив, що кібератаки будуть сплановані з метою "викликати політичну невизначеність".

"Ціллю цієї спроби є Європа і, зокрема Німеччина", - повідомив він виданню Sueddeutsche Zeitung.

У таких нападах регулярно звинувачують Росію та пов'язані з нею групи.

Кампанія до федеральних виборів, що відбудуться восени 2017 року, поки що не розпочалась. Проте минулого тижня Ангела Меркель заявила, що висуватиме свою кандидатуру на посаду канцлерки. У разі перемоги вона може залишитися на посаді на четвертий строк.

Раніше цього року служба внутрішньої розвідки Німеччини звинуватила Росію в причетності до серії минулорічних кібератак на комп'ютерні систем німецьких держорганів, які були пов'язані зокрема із роботою нижньої палати Бундестагу.

У атаках звинуватили угрупування хакерів відоме як Fancy Bear, яке вважають пов'язаним із Росією. Вважається, що напад був спрямований також на партію Ангели Меркель Християнсько-демократичний союз.

У жовтні США офіційно звинуватили Росію в спробі зашкодити президентським виборам в країні через атаки на політичні організації. Кремль послідовно заперечує подібні звинувачення.

У відповідь на заяву Вашингтона пан Каль заявив: "Технічно складно апелювати до держави. Однак є певні докази, що держава принаймні толерує чи бажає такі дії".

Бруно Каль перебуває на посаді протягом майже п'яти місяців. У цей час він рідко робив публічні заяви.

Інтерв'ю було опубліковане на наступний день після того, коли близько одного мільйона користувачів провайдера Deutsche Telekom були відрізані від мережі після ймовірной атаки.

Новини на цю ж тему