Наскільки безпечний бум косметичної хірургії?

Копирайт изображения Science Photo Library
Image caption Чи безпечні популярні процедури косметичної хірургії?

Все більше британців роблять вибір на користь косметичних процедур. Багато клієнтів задоволені результатами, але частина косметичної індустрії, яка складає 3,6 мільярдів фунтів - не регулюється, і це призводить до сумнівів щодо безпечності процедур.

Тіна не хоче називати своє справжнє ім'я, вона одна із тисяч молодих жінок, які скористалися послугами ін'єкцій для обличчя, аби швидко підняти свою самооцінку.

"Як тільки все зробили, я сіла в машину й довго плакала. Я відчувала, що зашкодила собі."

Це одні із найпростіших косметичних процедур, які можна зробити. Вони не потребують залучення медичного працівника в зареєстрованій клініці.

Копирайт изображения TINA
Image caption За словами дівчини, одразу ж після процедури губи занадто опухли

Тіні 24 роки, і вона заплатила 75 фунтів за наповнювач у її місцевій перукарні.

"Це було майже легко", - каже вона.

За словами дівчини, одразу ж після процедури губи занадто опухли.

"Такого сильного болю як тоді, я ніколи не відчувала. Я не спала з 02:00 до 05:00 ранку, бо роздивлялась губи у ванній кімнаті. Я боялась, що вони можуть вибухнути. І мені стало соромно за те, що зробила це заради марнославства".

Тіна каже, що її партнер не співчував.

"Він дуже розізлився. Я думала, що він мене покине. Він сказав: "Ти завжди говориш, що хочеш виглядати природно? То з якого дива ти це зробила?"

Тіна з тих багатьох молодих жінок, які відчували необхідність поліпшити свій зовнішній вигляд за допомогою косметичних процедур.

Опитування BBC показало, що 32% усіх жінок розмірковують про косметичну хірургію. Серед тих, хто молодше 35 років, кількість зростає до 45%.

Найбільш бажаною є хірургічна процедура зі збільшення грудей.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Найбільш бажаною є хірургічна процедура зі збільшення грудей

Сара також не хоче називати своє справжнє ім'я. Вона зробила цю операцію, коли їй було 21.

"Я була дуже незадоволена тим, як виглядало моє тіло", - говорить вона.

У 13 років у неї почалися розлади харчової поведінки. За її словами, вона стала прискіпуватися до частин свого тіла, які вона "по-справжньому ненавиділа". Дівчина каже, що найбільше їй не подобались її груди, й у 18 років вона вирішила, що "єдиний вихід - це косметична хірургія".

Сара сходила на безкоштовну консультацію в клініку. Вона каже, що її зустріла штатна співробітниця, яка поводила себе тепло та гостинно, але пізніше виявилось, що вона не була медпрацівником.

Копирайт изображения Getty Images

"Вона задала мені кілька запитань про моє особисте здоров'я, а потім дала мені спортивний бюстгальтер і куряче філе, яке можна було туди вкласти", - говорить Сара.

За її словами, вона носила речі невеликих розмірів, але наповнювач для грудей був удвічі більшим. Вона каже, що тоді їй усе здавалося правильним. Втім, пізніше вона зрозуміла, що її груди були невеликого розміру, бо вона сама була невеликої комплекції.

Сара записалася на процедуру й залишила завдаток у розмірі 500 футів. Вона зважилася на операцію, у якій їй вклали імплантати під грудні м'язи.

Дівчина сказала, що пізніше біль був настільки нестерпним, що вона не могла сидіти в ліжку без сторонньої допомоги два тижні. Тоді вона усвідомила, що стала "повністю несправжньою". Тепер, за її словами, вона переросла цей період, і їй подобаються її груди. Втім, їй досі ніяково, коли в неї новий сексуальний партнер.

"Я відчуваю, що повинна зізнатися. Так, я дріб'язкова людина, і я пройшла через усе це і витратила всі свої гроші", - каже вона. Дівчина каже, що імплантати можна носити від 10 до 15 років, якщо вам пощастить: "Вам однаково доведеться пройти через усе це знову, щоби їх замінити або видалити."

Копирайт изображения Getty Images

Починаючи з 2014 року кількість косметичних процедур збільшується на 13% щорічно. Про це свідчить звіт Британської асоціації естетичних пластичних хірургів (BAAPS). Водночас, ця сфера залишається однією із найменш регульованих галузей у медицині.

Шість років тому стався скандал, коли виявили, що грудні імплантати виробляли із промислових матеріалів, а не з медичного кремнію. Це призвело до інспекції в цій сфері.

Тоді ж заявили, що ін'єкції можуть призвести до кризи. Тому рекомендують проводити процедуру тільки під наглядом лікаря.

Колишній президент BAAPS Раджив Гровер каже, що це зробило б наповнювачі для ін'єкцій безпечнішими.

"Велика кількість реклами створює враження, що ці процедури є золотим квитком до гламурного образу життя. Ми вважаємо, що це абсолютно неправильно, і філери не можна рекламувати взагалі."

У звіті також є заклик до обов'язкового регістру косметичних хірургів, який би перелічив їхню спеціальність, кваліфікацію. А також передбачав би обов'язкове страхування, якщо щось піде не так. Жодна з цих вимог не була реалізована повністю.

Копирайт изображения SHARON DHALIWAL
Image caption Втім, Шаран Дхалівал змінила свій ніс, коли їй було 23, після того, як над нею знущались у школі

Втім, Шаран Дхалівал змінила свій ніс, коли їй було 23, після того, як над нею знущались у школі.

"Це був довгий ніс із гачком і хірург сказав, що він може видалити горб", - каже вона.

Дівчина каже, що після операції вона стала більш відкритою, і її більше не відлякує її зображення в дзеркалі.

Після операції проблема зовнішності здавалася вирішеною, однак разом із характерним носом в минулому залишились успадковані національні риси.

"Я втратила частину своєї особистості", - говорить вона.

Наступного року Королівський коледж хірургів запустить новий реєстр для косметичних хірургів. Для того, аби практикувати, їм потрібно зробити певну кількість процедур і надати відгуки клієнтів.