Літаки коаліції помилково завдали ударів по сирійських військах у вересні - Пентагон

Копирайт изображения EPA
Image caption Літаки коаліції помилково завдали ударів по сирійських військах у вересні - Пентагон

Пентагон визнав, що помилки розвідки призвели до авіаударів коаліції на чолі із США, в результаті яких загинули близько 90 військових сирійських урядових сил у вересні.

"Це було прикрою помилкою, яка сталася через людський чинник", - заявив бригадний генерал Річард Коу, який керував розслідуванням інциденту.

За словами генерала, в авіаударі 17 вересня брали участь літаки ВПС США, Британії, Данії та Австралії. Удари координувала міжнародна коаліція під керівництвом США.

Як пояснив Річард Коу, ціль ідентифікували на основі даних повітряної розвідки у відповідності з усіма процедурами. Диспетчери були впевнені, що удар завдадуть по бойовиках угруповання "Ісламської держави".

"Багато в чому ці сили [війська Асада] виглядали й поводилися, як формування "ІД", по яких коаліція на той момент уже два роки наносила удари", - сказав пан Коу.

За словами генерала, солдати не були у військовій формі.

Удар по сирійських урядових силах нанесли 17 вересня. Росія оголосила, що в результаті атаки десятки військових загинули, і зажадала скликати екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Командування збройних сил США заявило, що коаліція планувала нанести удари по бойовиках "ІД". Удари припинили, як тільки російські військові повідомили, що їхньою мішенню, можливо, стали сирійські військові, заявили в Пентагоні.

Інцидент поставив під загрозу продовження перемир'я, яке набуло чинності в Сирії ввечері 12 вересня. Через кілька днів після помилкового удару сирійська армія оголосила, що починає наступ на Алеппо, а в місті почалися бомбардування.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему